Eestis on sõnavabadus

Reporters Without BordersOn tore lugeda, et Piirideta Reporterid (Reporters Without Borders) vastse aruande "Worldwide Press Freedom Index 2007" järgi jagab Eesti Slovakkiaga sõnavabaduse edetabelis kolmandat / neljandat kohta. Meie lähinaabrid on meist mõnevõrra maas. Soome jagab Belgia ja Rootsiga 5. kuni 6. kohta, Läti on 12. ja Venemaa 144. kohal. Vabaduse kants USA on selles aruandes alles 48. kohal. Kolm kõige mittesõnavabamat (sõnavabaduse vastandsõna siin oleks...?) maad on Turkmenistan, Põhja Korea ja Eritrea.

Mitmed riigid on aruandes oma kohti kaotanud tänu sellele, et nad represseerivad peale ajakirjanike ka blogijaid. Hetkel on üle maailma vähemalt 64 blogijat, kes istuvad vangis selle pärast, mida nad oma blogis on avaldanud.

2003 aastal oli Eesti niisuguses tabelis 12 - 15. kohal koos Tšehhi, Slovakia ja Šveitsiga. 2004 aastal jagasime 11 – 14 kohta Saksamaa, Rootsi ja Trinidadiga. 2005 aastal olime 11. kohal. Eelmisel, 2006, aastal jagasime 6. kohta koos Norraga.

Sellest, kuidas see edetabel kokku pandi, saab lugeda siit: How the index was compiled.

Ma küll täpselt ei tea, et kuidas mul isiklikult sellest kõrgest edetabelikohast kasu õnnestuks lõigata, aga tore ikkagi. Niisugust Eestit tahtsingi.

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*