Postimehes avaldus täna eelviimasel leheküljel, meedia ja meelelahutuse rubriigis, niisugune uudisnupp (netist kahjuks ei leidnud):
Eestlane istub päevas 3,5 tundi teleka ees
Aprillis vaatasid Eesti elanikud televiisorit keskmiselt 3 tundi ja 50 minutit päevas. eestlased veetsid telerite ees kolm tundi ja 33 minutit ning mitte-eestlased neli tundi ja 26 minutit päevas. Eestlastel jagunes telekanali jälgimiseks kulunud aeg esmajoones Kanal 2 (30,8 protsenti), TV3 (24 protsenti), ETV (23,4 protsenti) ning mitte-eestlastel PBK (33.9 protsenti), RTR Planeta Balticu (7.7 protsenti) ja 3+ (7,7 protsenti) vahel. (PM)
3.5 tundi päevas!?!? See on ~16% ööpäevast. Arvestades, et kui inimene kulutab lisaks 8 tundi unele ja käib 8 tundi tööl, siis teeb see lausa ~48% inimese ajast. Nagu ma kunagi arvutasin, siis kulub ~15% telekast filmi vaatamise ajast reklaamile (kommentaarides selgitatakse, et see aeg on tegelikult veel pikem).
Kindlasti on paljudel inimestel kombeks, et telekas mängi kodus olles vahetpidamata aga ikkagi on need väga masendavad numbrid. MASENDAVAD!
Kas neil inimestel pole tõesti midagi targemat teha? Kas nende elektriarved on liiga väiksed? Elu?
* * *
Üks matemaatikaalane küsimus tekkis mul veel: Kas "3.5" on tõesti õige kasutada "3 tundi 50 minutit" tähenduses või oleks selle puhul hoopis "3.83 tundi" õige?
Ma olen nii rõvedalt kultuurne inimene, et isegi ei oma telekat. Küll aga ei tahaks lugeda kokku aega, mis kulub päevas arvuti taga (90% sellest töötegemiseks).
Mina kasutaksin komaga kellaaja esitamisel 3.5 = 3h 30min.
eestlane veedab teleka ees 3 tundi ja 33 minutit, siis on ju 3.5 tundi.
minu panus on ka null tundi teleka ees.
arvutiga aga kordi rohkem kui 3 ja pool tundi.
Kõige õigem on kolm ja pool tundi kirjutada kujul: 3½