WiFi võrgud minu kodus

Seoses sellega, et ma endale hiljuti uue ruuteri ostsin, on nüüd ka minu kodus WiFi olemas. Kui ma tahtsin oma võrku ühenduda, siis avastasin, et õhk on erinevatest WiFi lainetest lausa tiine. Tegin siis väikese katse, panin läpakas NetStumbleri käima, käisin kogu korteri läbi ja vaatasin, et misnimelised võrgud mul siin näha on.

default
claara
SERG_HOME
silver
linksys
kristo
STV-AERO1368
SAID
ThomsonB92EC2
00160184AB70
johhaidii
ThomsonDA5A8E
linnupesa
Mu k6ige kallim
SpeedTouch9D6622
Sergei
kuikeWLAN
Ronn
linksys
kodunet
D-Link
Kodunet
linkkodu
dlink
linksys
TEA
Karin
alice
slava
Naltu
Linksys
trossikari
ALFA
KoduWifi
airiWLAN
TRENDnet
eraldi
JJI2
dlink
HomeNetwork
NETGEAR
PodprigorWIFI

Kokku paistis 42 erinevat WiFi võrku ja hea oli näha, et vaid 2 neist ei kasutanud krüpteeringut. WPA2 krüpteeringut, mis praegusel ajal peaks kõige kõvem olema, kasutasid vaid paar leitud võrkudest. Ühenduda ma ühtegi võrku ei proovinud sest minu enda oma on kiirem.

Kõige parem nimi, mille ma õhust leidsin,  on loomulikult "Mu k6ige kallim". Võrreldes tavaliste "Linksys", "Trendnet" ja muude tootenimedega on see ikka väga ilus nimi.

Nüüd võite pakkuda, et milline neist minu koduvõrgu nimi on. Ma ise teen endale niikaua fooliumist mütsi et kõik need võrgud mu mõtteid lugeda ei saaks.

Sildid: #, #, #
5 comments on “WiFi võrgud minu kodus
 1. Gert ütleb:

  Noil krüpteeringuta võrkudel võib muidugi olla ka mac-address filtering peal. Ise kasutan, kuna WPA2 võrk lükkas mind pidevalt netist välja.

 2. Henrik Aavik ütleb:

  Ma arvan su võrgu nimi on “Sergei”…? :)

 3. Henrik Aavik ütleb:

  Kehvem krüpteering ei ole väga krüpteering tihti. Mul käis sõber külas oma läppariga ja kui ma ütlesin, et mul on WIFI pässword ruuteri alla trükitud toa hämaras nurgas, siis ta leidis, et kiirem kui seda lugema minna on sisse häkkida. Tahtsin kahtlejana aega võtta, aga enne kui stopperi käima sain oli ta juba võrgus sees.

 4. Allar ütleb:

  Pakun slava :P

 5. Aarne ütleb:

  Ma siis ütlen vihjeks, et minu võrgul on ilus isamaaline nimi.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*