Hellenurme vesiveskis

Vesiveski masinavärkNädalavahetusel käisin ühe ürituse raames Hellenurme vesiveskis. Seal näidati põhjalikult seda, kuidas veski töötab ja kuidas viljast jahu, tangu ja mannat saab. Kõik asjad töötavad "nagu päris" st tõesti veejõul ja peidetud mootoreid ei pidanud kusagil olema.

Lisaks näidatakse ühes toas ka natuke nõukaaegseid asju, mõned tulid lapsepõlvest täitsa tuttavad ette. Peale seda, kui kogu tööprotsess oli ette näidatud, anti ka saiakest ja jooki.

Veski asub 9km Elvast väljas Hellenurme külas. Ehitatud umbes 1880 ja enamus seadmeid pärinevad 1930 aastatest. Külastus tuleb enne telefonitsi kokku leppida. Mulle igatahes meeldis.

Kui klassikuid tsiteerida, siis pean ütlema, et "Üks pilt on väärt rohkem kui üks teine pilt, mis oli ikka jube kole ausalt". Seepärast tulevad siit nüüd Merle tehtud pildid:

Vesiveski Suitsu ei tee Veski perenaine Plikast Transport””r Vana raud Manna masin M”ldri kittel ja kaabu Suveniire saab ka osta Juhtpult Oluline ratas Masin Veski silt Agitpunkt Word ja Excel

Sildid: #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*