Google Buzz nupud blogisse ja brauserisse

Google BuzzNüüd teavad juba kõik, et mis vigur see uus Google Buzz on. Kellele meeldib, kellele mitte - mina ise pole veel seisukohta võtnud.

Täna näitan ma lihtsa nipi, kuidas oma blogisse Google Buzz nupp panna, et su lugejad saaksid su postitusi enda Buzzi jälgijatega jagada.

Võta ette oma kasutatava WordPRessi theme fail single.php, tee allolevas koodis paksus kirjaga näidatud kohtades muudatused oma blogi aadressi, nime ja ikooni asukoha kohta ning lisa muudetud kood sobivasse paika.

<a href="https://www.google.com/reader/link?url=<?php echo urlencode(get_permalink()); ?>&amp;title=<?php echo urlencode(the_title()); ?>&amp;srcURL=&amp;scrTitle=Blogi nimi" title="Google Buzz!"><img src="" alt="Google Buzz" /></a>

Tegemist on muidugi labase häkiga sest kui kasutajal Google Readeri kontot pole, siis ta ka kraami šeerida ei saa.

Mitte-WordPressi kasutajad saavad nipi väikese koodi muutmisega samuti kasutada:

<a href="https://www.google.com/reader/link?url=&amp;title=Postituse pealkiri&amp;srcURL=&amp;scrTitle=Blogi nimi" title="Google Buzz!"><img src="" alt="Google Buzz" /></a>

* * *

Ja nüüd lahendus nendele, kes kangesti kraami tahavad teiste kraami buzzida:

Need Firefoxi kasutajad, kes tahavad saite oma buzzis jagada, saavad seda teha lihtsa add-on'i abil: Buzz it!. Selle puhul käib jagamine läbi Gmaili ja kasutada saab ka bit.ly lühendusteenust.

Google Chrome kasutajatele on samuti extension olemas: Chrome Buzz. Puuduseks jällegi see, et kasutatakse Google Readeri kaudu jagamist.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*