GPS ei sure

VastuvõtjaMitmelt poolt on kuulda olnud, et GPS süsteem kukub järgmisel aastal kokku. Põhjenduseks tuuakse, et uute satelliitide orbiidile saatmine on graafikust 3 aastat maas (järgmine tähtaeg 11.2009) ja vanad satelliidid hakkavad vaikselt rivist välja minema.

Tõenäosus, et USA suudab orbiidil hoida vähemalt 24 töötavat satelliiti kukub järgmisel aastal alla 95% ja aastal 2011 juba 80% kanti. Vähemalt 24 töötavat satelliiti on vaja selleks, et igas maakera punktis oleks igal ajahetkel näha vähemalt 4 satelliiti.

Praegu on töökorras 30 GPS satelliiti. Enne, kui kui midagi katastroofilist juhtuma hakkab, peab neid taevast lausa robinal alla sadama hakkama.

Kuna GPS navigatsioonist sõltub tänapäeval nii palju, alates lihtsast autonavigaatorist kuni juhitavate tuumarakettideni välja, oleks GPS süsteemi rivist välja langemine mõõtmatute tagajärgedega ja kahju ettearvamatu.

Ma usun, et aastakümneid arendatud süsteemi ei lasta lihtsalt niisama ära laguneda ja mingid võimalused selle käigushoidmiseks ja edasiarendamiseks siiski leitakse. Arvestades ka seda, et Venemaa oma GLONASS ja Hiina COMPASS süsteeme arendavad, ei saa USA neist kuidagi maha jääda.

Kes väga kahtleb ja ilma GPS’ita eksimist väga kardab, see peaks juba aasta lõpul GLONASS toega autonavigaatorit saama osta. :)

Mõnusat lisalugemist:

Sildid: #, #, #
One comment on “GPS ei sure
  1. Aarne ütleb:

    Juba liiguvad ka natuke paremad uudised: http://www.physorg.com/news162133400.html

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*