Uus on hästi unustatud vana

ID-kaardi lugejaAlates esmaspäevast on mitte-ID-kaardi-kasutajatajatest pangaklientidel kuri karjas ja nad ei saa enam koodikaardi abil päevas üle 3 000 krooni ülekandeid teha. Põhjenduseks on toodud kasutajate turvalisus ja muu säärane.

Paljud ei mäleta, et natuke rohkem, kui aasta tagasi tehti täpselt sama asja. Alates 02.05.2008 vähendati paroolikaardiga tehtavate ülekannete limiit 5 000 krooni peale. Põhjendused olid üsna sarnased: paroolikaart pole turvaline ja kõik toimub kasutajate endi huvides.

Nii, nagu ka eelmisel aastal, kutsub see üles väikese pahameeletormi, kes ei saa kasutamisega hakkama, kellel pole ID kaarti, jne.

Eelmise aasta kohta ei mäleta, aga sellel aastal on paroolikaardi limiidivähendamisega koos ka väike lisaüllatus Swedbank'i kasutajatele:

Alates 18.maist kehtib Swedbankis ühtlustatud hind pangakontoris tehtavatele siseriiklikele maksetele, senine teise panka minevatele maksetele kehtinud hind 15 krooni laieneb ka pangasisestele maksetele. Sama kehtib ka maksete kohta telefonipangas.

Kõik inimese hüvanguks. Kõik inimese õnne nimel.

Minu jaoks see muudatus suuremaid probleeme kaasa ei too, sest ma olen niisugune imelik, kelle ID-kaart töötab ka Firefoxi all. Ilma mingite häkkimisteta, lihtsalt töötab. Sertifikaadid on mul samuti uuendatud. Kuna ma ei viitsi tavaliselt ID-kaardi lugejat arvuti küljes hoida, siis ainuke ebamugavus, mida ma praegu ette näen on see, et talvekuudel peab korterimakse tegemiseks siiski spetsiaalselt lugeja välja otsima.

Sildid: #, #, #, #, #, #
4 comments on “Uus on hästi unustatud vana
 1. tomm ütleb:

  mul töötas ka ideaalselt, kuni poolteist kuud tagasi enam ei õnnestunud allkirjastada makseid. rääkisin pangaga mitu korda ja lõpuks öeldi, et javaga ei saa, et kasutagu ma browseripõhist. aga see ei taha üldse töötada – ütleb, et veendu, et kaart on sees. varsti hakatakse tasumata arvete pärast kurjaks saama mu peale. tahaks panka vahetada, aga kalduna arvama, et swedpank on isegi edumeelne ja toimiv võrreldes teistega :S

 2. Priit ütleb:

  Teglikult on asi ikkagi selles, et IDkaardiga on jama vastutad sina ja kui paroolikaardiga siis pank.

  Aga turvalisuses ma küll vahet ei näe
  ID: vaja hankida kasutajamini (keylogger, silm), püsiparool (keylogger) ja paroolikaart (varasta, kopeeri)

  Paroolikaart: vaja hankida kasutajamini (keylogger, silm), pin1 (keylogger), pin2 (keylogger) ja IDkaart (varasta)

 3. Aarne ütleb:

  …või siis vastupidi…

 4. Martin ütleb:

  15 krooni elektrooniliselt kanalilt (== null kulu pangale peaaegu) pangasisese makse eest on küll totaalne … ****.

  Nüüdsest võtan enda tööde eest tasu pigem kardulas ja sealihas vastu. Peaks tegema veebilehe, mille GET päring maksab kroon tükist. Lihtsalt… niisama…

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*