Hea Eesti Asi

VirbitsKui sul juhtub kodus mõni koolieelne laps olema, siis Kristjan viitab ühele ülivingele asjale lastele tähtede ja numbrite õpetamiseks: Virbits - virtuaalne aabits.

Esimene mulje on igatahes ülikõva.

Tõmba endale tasuta 448MB ISO fail (virbits.iso), kõrveta kettale ja lapsel on tegemist pikemaks ajaks.

Kui millegi kallal nuriseda, siis see, et laps ei saa programmi käivitamisel kohe aru, et mida tegema peab. Väikese abi järel läheb asi ludinal edasi.

Teine halb asi on see, et aeg ajalt paneb programm pillid kotti ja läheb kuhugi ära. See võib olla tingitud sellest, et lapsed on arvutis ainult lapse, mitte adminni õigustes

Siiski jään ma selle "ülikõva" arvamuse juurde. Au ja kuulsus nendele, kes niisuguse vinge asja tegid. Tasuta, st. raha ei pea andma niisuguse vinge asja eest.  Tegemist on tõeliselt Hea Eesti Asjaga.

* * *

Keegi võiks nüüd kommentaariks panna lingi mõnele asjalikule õpetusele selle kohta, kuidas .ISO failist mõnus installiplaat teha.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Hea Eesti Asi
 1. awater ütleb:

  Kui üldse millegi kallal viriseda, siis ehk selle kallal, et Viribits kvalifitseerub diskrimineeriva formaadina.
  Ideaalis võiks tegemist olla platformivaba tarkvaraga, mis saavad kasutada ka Maci ja Linuxi süsteemid.
  Midagi keerulist sellest ju ometigi ei ole. LiveCD süsteem võimaldab ju kogu seda kaunist projekti jooksutada arvuti operatiivmälus.

  Ehk siis niipaljukene arenguruumi siiski on…

  Ja Hea Eesti Asi võiks ju olla kasutatav ka väljapool Pisipehme klubi.

 2. Ninataga ütleb:

  Pats pats!
  Jälle suured tänud sulle!

 3. offf ütleb:

  Liinuksikasutajad, nagu tavaliselt, imevad n2ppu v. kasutavad winet. M2kikasutajad teevad… oot misasja? Sa ei lase ju lapsel oma tavotiseid kombitsaid ometi oma kalli valge v. h6bedase M2ki kylge ajada. Issand jumal, seal on bakterid ja mine tea mis k6ik veel. Ei, ja veelkord ei ;)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*