Hinnale lisandub käibemaks 18%

Hinnale lisandub käibemaks 18%. Lisanduvad lennujaamamaksud. Lisandub pandipakendi hind. Ja nii edasi ja edasi.

Kurat, kas raske on siis lõplik hind kohe juurde kirjutada?

Võibolla käibemaksu mittenäitamine on õigustatud B2B tehingute juures aga lõpptarbijale? Ma arvan, et tegelikult on ka enamusele firmadele oluline, et palju ta mingi vidina eest kohe peab raha välja andma.

Kuna ma vähe reisin, siis pole mul õrna aimugi, et palju need lennujaama maksud olla võiksid. Kas 10, 100 või 1000? Kas lennujaama maks võib olla suurem, kui pileti enda hind? Kustkohast ma selle maksu suuruse teada saaksin? Jääb sõitmata.

Pandipakendi hindu kirjutavad mõned poed eriti pisikese kirjaga sildi peale. Mõned poed kirjutavad ühe suure kirjaga numbri, mis juba sisaldab pakendi hinda. Iga jumala kord pean ma poes uurima, et mis värk selle pakendiga on. Tavaliselt pole see muidugi eriti suur summa aga viimase kümneka eest pudelit õlut ostes võib ebameeldiv üllatus olla kui 9.90 õllehinnale veel krooni pakendi eest tahetakse.

Pildil on tühjad pandipakendid. Hind ? 1.00 krooni. See on lõplik hind. Lennujaamamakse ei lisandu. Kruusid ei ole müügiks.

Tühjad pandipakendid.

Sildid: #
2 comments on “Hinnale lisandub käibemaks 18%
  1. kaido ütleb:

    Kuidas siis nüüd Euro hind on pandipakendil,Aldari kauplustes on näiteks õlle hind välja pandud 2.32 + 0.06 pakendi hind,seega mul ei tule siis lugeda hinda mis on sildi peal,vaid võtma oma arvutuspulgad ja hakkama arvutama,ühe pudeli pealt on seda kerge teha,kui ostad näit 13 pudelit,siis läheb arvutamine raskemaks.Ma ei saa sest süsteemist aru,miks ei võiks siis hind olla juba väljas koos pandipakendi hinnaga.Osa Aldari kaupmeestest,s.t naismüüjatest arvutab sul juurde 0.06,osa aga 0.6.Väga huvitav teema minumeelest,Silmas pean siin Aldari keti Tudu kauplust,lähim konkurent poel on 30 km kaugusel.

  2. Aarne ütleb:

    Just minu mõte.
    Mina tahaks ka näha hinnasildil seda summat, mille ma taskust välja võtma pean. Kaupmehed, kuradid, on muidugi huvitatud sellest, et nende hinnasiltidel võimalikult väiksed numbrid oleks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*