Imelikud blogikülastajad

SolvunudViimasel ajal käituvad mõned mu blogikülastajad väga imelikult. Mingid tegelased tulevad blogisse kohale ja siis laevad iga paari sekundi tagant üht ja sama postitust üha uuesti ja uuesti. Niisugune jama kestab juba umbes nädala.

Kasutusel on erinevad arvutid, IP aadressid, interneti teenusepakkujad  ja asukohad. Üsna tõenäoliselt on tegu eestlastega sest tema (või nende) unegraafik kattub suures osas minu omaga.

Huvitav, kas ma olen kellegi viha alla sattunud ja ta üritab mulle nüüd DDOS rünnakut teha ning mu blogi rajalt maha võtta...? Siiani pole see veel igatahes õnnestunud. Mina jällegi hoian kõik logifailid ilusasti alles sest niisugune rünnak on Karistusseadustiku järgi karistatav:

§ 207.  Arvutisüsteemi toimimise takistamine

(1) Arvutisüsteemi toimimise ebaseadusliku häirimise või takistamise eest andmete sisestamise, edastamise, kustutamise, rikkumise, muutmise või sulustamise teel –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.

 

Sildid: #, #, #
4 comments on “Imelikud blogikülastajad
 1. E:r ütleb:

  Ma proovisin peale postituse lugemist ka sõrme 10sek F5 peal hoida. Ei läinud paremaks.

 2. Aarne ütleb:

  10 sekiga tõesti mõnu kätte ei saa.
  Näiteks täna hommikupoolikul tegi üks huviline üle 2000 vaatamise enne kui ma ta ära blokeerisin. Temal võis juba täitsa hea olla.

 3. Ailar ütleb:

  Vabanda Aarne, kuid proovisin sama, mida E:r ning ei saanud isegi aru, mis oli selles lahedat. Mitte rohkem kui 10 sekundit, maybe vähem, hoidsin samuti F5 all ja minu masin ei jõudnud reloadiga järele. Mul tekkis hoopis küsimus, kuidas seda tead. Mis statistikat kasutad?

 4. Aarne ütleb:

  Woopra näitab real-ajas, mida kasutajad lehel teevad. http://www.woopra.com/ ja https://toompark.com/aarne/tag/woopra/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*