Kindlasti teavad juba kõik, et Maksuamet kohustas internetiteenuse pakkujaid netikasiinodele ligipääsu piirama. Niisuguse piirangu aluseks on uus Hasartmänguseadus, mis hakkas kehtima 08.03.2010. ja mille §58 punkt 2 ütleb meile nii:
Interneti-ühendust pakkuv üldkasutatava elektroonilise side teenuse osutaja on kohustatud Maksu- ja Tolliameti ettekirjutuse alusel ja selles märgitud tähtpäevaks blokeerima ettekirjutuses määratletud ebaseadusliku kaughasartmängu domeeninime talle kuuluvates nimeserverites (Domain name server)
Ehkki blokeerimine pidi algama juba alates 15.03, olid veel eile lõuna paiku välismaised mänguserverid täiesti kättesaadavad aga õhtul, umbes 20:30 enam mitte. Olin sunnitud ruuterisse käsitsi tsensuurivabad DNS serverite aadressid sisestama.
Kui hästi järele mõelda, siis saavad niisuguse asja üle rõõmustada ainult need, kelle investeerimisportfelli kuuluvad OEG1T tähistusega instrumendid. Kõik teised peaksid aga kindlasti kurvastama ja muret tundma sest niisuguse keelamisega luuakse pretsedent järgmisteks piiranguteks.
Pange mu sõnu tähele, ühel päeval hakatakse veel täiskasvanute meelelahutust ka piirama aga siis on juba hilja protesteerida. Lisaks, järgmised piirangud võivad tulla juba nii, et avalikkus sellest teada ei saagi.
Igal soovija, kel on võimalik ID-kaardi abil sisse logida või kes töötavat meiliaadressi omab, saab petitsioon.ee lehel anda oma vastuhääle internetitsensuurile: "Internetikasiinod vabaks!".
Petitsiooni lehel on see küll juttu konkreetselt internetikasiinode vabadusest aga ka internetivabaduse piiramisest on juttu. Ma ise oleks petitsiooni koostamisel eelkõige just vabadusele rõhunud ja alles peale seda kasiinopiiramise näite toonud.
Internetikasiinos pole ma kunagi mänginud ja ma ei usu endiselt, et mu allkirjast mingit kasu oleks. Andsin siiski allkirja ID-kaarti kasutades ära. Kui keegi mingil normaalsel kuupäeval ja kellaajal piketti või demonstratsiooni organiseeriks, üritaksin kogu südamest osaleda.
Mõnusat lisalugemist:
- Lõike hasartmänguseadusest. Jaburamad lõigud.
- Nimekiri Eestis ebaseaduslikest hasartmängude veebilehtedest. Nimekiri on erinevalt originaalist tänapäevaselt digitaalne ja klikitav
- milline vastutus kaasneb ISP DNSi mitte-kasutamisega? Õpetus, kuidas DNS piirangust kerge vaevaga mööda saada.
- Kaughasartmängude reguleerimise mõttetusest. Veel mõned mõtted, miks uue seaduse puhul tegemist täieliku jamaga on.
Natuke paneb muidugi imestama ka see, et teenusepakkujad ise niisuguse jama vastu sõna ei võta. Nende serverid peavad nüüd tänu filtrite rakendamisele ju rohkem tööd tegema. Teisest küljest võiks see kasutajate poolt vabade DNS serverite kasutamine neile ka rõõmu teha - protsessorid kuluvad ju niimoodi hoopis vähem. :)
Kui internetist saaks sala(maksuvaba)viina osta Maltal registreeritud ettevõttest, kas see oleks siis normaalne?
Kummaline suhtumine. Tsensuuriga ei ole siin küll miskit seotud.
Tsensuur ongi see, kui ebasoovitavate andmete või ideede levikut takistatakse ja seda, mis on ebasoovitatav, otsustab minu eest keegi teine.
Lisaks rakendataks praegus kasiinokeeldu meetodil “ehitame keset lagedat välja värava ja sealt enam kedagi läbi ei luba”.
Minu kommentaar on peamiselt Margusele vastuseks.
Kas see on normaalne, kui ma ei saa vaadata selle Maltal registreeritud ettevõtte kodulehte/veebipooodi, et otsustada, kas ma tahan sealt midagi osta?
See on ju täpselt see, mis praegu toimub. Küsimus ei olegi salaviina ostmises või kasiinosse raha viimises, küsimus on selles et EMTA otsustas minu eest, et 175 veebilehe vaatamine on keelatud. Minu meelest lõhnab see küll tsensuuri moodi.
Ma ei viitsi kõiki eelpool viidatud nimekirjas olevaid saite läbi klikkida aga osadele nimekirjasolijatele on erandid tehtud. Näiteks on täiesti ligipääsetavad nordicbet.com ja triobet.com
Nüüd ma ei saagi aru kumb siis tegelikult probleemiks on kas tehniline lahendus või võrdsete tingimuste loomine turul tegutsevatele ettevõtetele?
Tsensuur on nagunii väga levinud. Keegi ju ei nurise siis kui kasutaja eest Spämmi filtreeritakse. Äkki see on ka info piiramine?!
Kusjuures hetkel tsenseerib mind TTU arvutivõrk ja ei lase mul Infoühiskonna konverentsi rtmp://195.222.17.190:1939/liv vaadata, sest striimile on antud minu jaoks suletud port.
Sul on alati võimalik minna TTÜ-st välja ja seda konverentsi kusagilt mujalt vaadata. Sul on võimalik oma 3G internetiühendus luua. Sul on võimalik TTÜ võrgu adminnidele paluda selle piirangu kõrvaldamist
Praegune EMTA blokk on tehniliselt nõrk. Sellest saab väga lihtsalt mööda. Mina kardan seda et ühel hetkel jõuavad “heade kavatsustega” inimesed samale järeldusele ja hakkavad astuma järgmisi samme.
Ainus võimalus sellist blokeeringut efektiivselt teha on ehitada Suur Eesti Tulemüür. Ehk suunata _kogu_ internetiliiklus läbi filtrite. Ma arvan, et ei ole vaja seletada, mida see endaga kaasa toob?
Arvad, et see on naeruväärne mõte? Minul enam seda kindlust ei ole.
See on see, mis mind murelikuks teeb – et praeguse “lahenduse” näol on tegemist lihtsalt esimese pääsukesega.
Anti viimasele kommentaarile pean kahe käega alla kirjutama.