KAPO varjab jälle andmeid

TsensuurEile hilisõhtul ilmus pealkirja “Kaitsepolitseiameti teave Edgar Savisaare raha küsimise kohta Venemaalt“ all info selle kohta, et Savisaare ja Venemaa suhete kohta käiv info ei ole enam riigisaladus. Lisaks uudisele oli kena HTML tekstina ära toodud ka KAPO peadirektori kurikuulus käskkiri nr. 98T.

Täna hommikul sattusin juhuslikult üht linki klikkima, mis mind sellele lehele viis ja suur oli mu üllatus, kui käskkirja ennast lehel enam polnud. Oli vaid viide PDF failile mis sisaldab sama käskkirja aga skaneerituna.

Nad teevad seda jälle! See paistab KAPO puhul lausa krooniline olevat, et nad oma avaliku info inimestele hästi raskelt kasutatavaks tahavad teha. Meenutagem kasvõi näiteks neid aastaraamatuga seonduvaid jamasid: kord kaovad PDF'id, kord on raamat Flashis.

Niisugune skaneeritud PDF dokument on sama hea, kui paberil olev info: copy / paste ei tööta, otsing ei tööta, otsingurobotid seda ei indekseeri, jne. Põhimõtteliselt on tegu PDF formaadis pildiga.

Tagantjärele saan ennast kiita selle eest, et kaval olin ja algsest lehest normaalse PDF faili tegin. Kasutagu, kellel vaja.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
2 comments on “KAPO varjab jälle andmeid
  1. Viiu ütleb:

    See kurikuulus käskkiri ilmus Õhtulehes.

  2. Aarne ütleb:

    Skaneeritud PDF ongi sama kasutatav, kui paberist ajaleht. Lugeda saab aga copy/paste’t teha ei saa.
    Niisugune info halvasti kasutatavaks tegemine on KAPO puhul juba krooniline.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*