10 põhjust, miks sa ei peaks elektroonilist valijakaarti tellima

ValijakaartElektroonilist valijakaarti saab tellida veel ainult kuni täna õhtuni. Siinkohal sulle mõned põhjused, miks sa EI PEAKS seda tegema:

 1. Sa vihkad puid. Sa vihkad ka metsa. Lisaks vihkad sa ka inimesi, loomi, linde ja kirjaklambreid.
 2. E-valijakaart jääb kehtima ka kõigiks järgnevateks valimisteks. Sa oled alles noor ja tormakas ning ei taha veel pikaajalist püsisuhet.
 3. Sa ise, mõni su sõber või sugulane töötab trükikojas või kojukandefirmas ja sa ei taha niigi rasketes majandustingimustes firma teenistust ära võtta. Sa armastad Eestit ja toetad ta majandust.
 4. Sa ei oska ID-kaardiga valida või ei usalda seda süsteemi piisavalt ja arvad ekslikult, et elektroonilise kaardi tellimisel pead tingimata e-valima.
 5. Juba sina vanemad ja vanavanemad said oma valijakaardid paberil. Nii jätkad pere traditsioone ka sina. Mood on teiste jaoks.
 6. Sul pole töötavat meiliaadressi, kuhu oma eesti.ee aadress suunata ja sa pole kunagi kuulnud tasuta meilipakkujatest..
 7. Ahju, kamina või pliidi süütamiseks on iga paberikild tähtis aga ajalehti ja reklaame sul ju ei käi.
 8. Eesti.ee aadressi suunamine, rahvastikuregistrist andmete kontroll ja elektroonilise valijakaardi tellimiseks kuluvat viite minutit saab millekski muuks palju paremini kasutada. Telehooaeg just algas kah.
 9. Maailmarevolutsiooni seisukohast pole sellel samuti mingit tähtsust. Võrreldes Nigeeria näljahädaga on 2.5 tonni paberi kulutamine naljaasi.  Pealegi, ega neegrid nagunii paberit ei söö.
 10. Suurem osa inimestest ei telli e-valijakaarti. Sa tahad nendega ühest kambast ja solidaarne olla.

Kui need põhjused siiski sinu kohta ei käi, siis elektroonilise valijakaardi saad tellida siit: http://www.eesti.ee/portaal/!portaal.index?menu=142&url=valimised.valijakaart. Veel kuni täna õhtuni...

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “10 põhjust, miks sa ei peaks elektroonilist valijakaarti tellima
 1. W ütleb:

  Kui korraks huumorikardina taha piiluda, saab valgest must.
  Nigeerlased saaks söönuks oma naftarahadest kui nad oma varade eest ise kah midagi saaks. Ühe arvuti tootmine kulutab arvuti kaalust ca 10x enam fossiilseid kütuseid + kaablid, modem jms, nii et mine tea, kuis selle e-kaardi ja maailmarevolutsiooniga või terroriaktidega on. Keskkonnahoiust rääkimata. Samase Nigeeria põllumaa ja vesi on naftatootmisjääkidega põhjalikult tuksi keeratud.

  Aga – pisiasjadest ei maksa end häirida lasta. Pealegi Eesti kapitalil toodetud paberit nagunii ei saa.:P

1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "10 põhjust, miks sa ei peaks elektroonilist valijakaarti tellima"
 1. […] on olemas ka head põhjused, miks mitte e-valijakaarti tellida: Miks sa ei peaks elektroonilist valijakaarti tellima (läbi […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*