Maffia: grupeeringute nimekirjad ei peaks olema avalikud

MaffiaKopli pättide hinnangul ei peaks kõigi kuritegelike grupeeringute nimed olema avalikud, sest inimesel ei tohiks olla kohustust avalikkust oma maffiasse kuulumisest teavitada. Seaduslike varaste koodeks näeb praegu ette, et kõigi maffiasse kuuluvate inimeste nimed on avalikud ning grupeeringud esitavad nimekirjad kord aastas Ühiskassale.

Täna läbis Ühiskassa nõukogu esimese lugemise eelnõu, mille järgi peaks kuritegelikud grupeeringud uutest liikmetest teada andma kord kuus. Ühiskassa õiguskomisjoni esimees David 'Noodles' Aaronson põhjendas, et see korraldus aitaks vältida olukorda, kus üks inimene kuulub kahte grupeeringusse. Tema sõnul oli selliseid inimesi aprilli seisuga 151.

Lasnaka gängi gangsterid aga avaldasid arvamust, et kõik grupeeringusse kuulujad ei peakski avalikud olema.

Tony Montana küsis, kas inimesel ei peaks olema õigus mitte teavitada ühiskonda oma seaduskuulekusest. "Kui oled juba vahele jäänud ja kinni pandud, /.../ peaks see olema avalik. Aga kui suvaline pätt soovib töötada koos Kopli, Lasnamäe või Linnuka grupiga, aga samas /.../ palub seda mitte avalikustada, kas me siis ei peaks selle inimesele selle õiguse andma," sõnas ta.

Don Vito Corleone kahtles, kas maffialiikmete registril on üldse mingi mõte. "Registri pidamine maksab vist üle viie miljoni krooni. Mis lisaväärtust ta meile toodab," küsis Corleone.

Corleone kinnitas, et ei näe põhjust, miks koguda registrisse tuhandeid lihtpätte. "Need, kes on kinni kukkunud või maha löödud, /.../ on juba niigi teada," sõnas ta.

* * *

Mina isiklikult arvan, et erakondade nimekirjad peaksid olema avalikud ja neid peaks lausa real-ajas uuendama. Tänapäevaste IT vahendite juures ei tohiks see küll suurem probleem olla.

Kui keegi peab varjama, millisesse erakonda ta kuulub, siis parem ärgu liikmeks astugugi.

Postituses on kasutatud ERR materjale.

Sildid: #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*