Telli E-valijakaart!

AgiitpunktVarsti on valimised tulemas ja on viimane aeg jälle meenutada, et kõigil soovijatel on võimalus kuni 03.02.2011 endale elektrooniline valijakaart tellida.

Põhimõtteliselt on e-valijakaardi näol tegemist sellega, et riik saadab sulle kirja kus ütleb, kus ja millal sa valida saad. Sa ei vaja ju veel ühte tükki paberit oma postkasti - telli e-valijakaart ja teade laekub su meiliaadressile. Tellimiseks ei pea sul isegi ID-kaarti olema - tellimuse saad esitada ka panga kaudu sisse logides.

See, kui sa e-kaardi tellid, ei tähenda, et peaksid tingimata ka e-valima. Valida saad ikka kõigi meetodite abil ja kõigil ettenähtud aegadel.

Sellest, millise paberi kokkuhoiu see annaks, kui kõik inimesed endale elektroonilise valijakaardi telliksid, kirjutasin ma kunagi siin: Miks sa peaksid elektroonilise valijakaardi tellima. Märtsivalimistel oleks vaja trükkida 900 000 valijakaarti ja see on ikka väga suur kogus paberit, mis selle peale kulub. Lisaks peab organiseerima ja maksma ka kõigi nende kaartide laialisaatmise. EPL andmetel annaks see, kui kõik inimesed elektroonilise valijakaardi telliksid, 225 000€ kokkuhoidu.

Tegelikult on olemas ka head põhjused, miks mitte e-valijakaarti tellida: Miks sa ei peaks elektroonilist valijakaarti tellima (läbi huumoriprisma).

Minul on juba mitmed valimised tagasi tellitud ja minul pole enam midagi vaja teha. Valin ka kindlasti kas ID-kaardi või Mobiil-ID abil. Ma isegi ei mäleta enam, millistel valimistel ma seda viimati kuidagi teisiti tegin.

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Telli E-valijakaart!
  1. Viiu ütleb:

    Tehtud! Mina armastan metsa, eriti Eesti oma.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*