Teeme ise tuludeklaratsiooni

KuubikTulles vastu nendele sadadele, kes mu blogist tuludeklaratsiooni esitamisega seonduvat infot otsivad, panin kokku väikese abimaterjali 2009 aasta tuludeklaratsiooni edukaks esitamiseks.

Kindlasti ei pretendeeri see mingile täiuslikkusele aga loodetavasti on vähemalt mõnedele sellest abi.

Mida sa saad kohe teha

Kontrolli, et su ID-kaardi lugeja draiverid oleks korralikult installitud, ID-kaardi tarkvara uuendatud, sertifikaadid kehtiksid ja PIN koodid meeles oleksid. Kui sa oled eriti moekas, siis võid ka mobiil-ID'd kasutada. Mobiil-ID tuleb enne kasutamist ID-kaardi abil aktiveerida, seda saad teha siin. Kui midagi on puudu, siis alusta lehelt www.id.ee ja jälgi seal olevaid õpetusi.

Kui sa mingil põhjusel moekaid autentimisvahendeid ei kasuta, siis saad e-maksuametisse ka läbi oma internetipanga.

Kontrolli Maksuametis oma kontaktandmed üle. Selleks pead sa e-maksuametisse sisse logima ja kohe esilehelt leiadki võimaluse kontaktide ülevaatamiseks ja muutmiseks.

Kui sul on kodulaen, siis otsi laenuleping välja - deklaratsiooni esitamiseks vajad sa sealt kinnistusregistri registrinumbrit

Tähtsad kuupäevad

  • 08.02 - E-maksuametis on võimalik tutvuda eeltäidetud tuludeklaratsiooniga. Vajadusel saab seda täiendada ja parandada. Alates sellest päevast on võimalik ka internetipangas oma tuludeklaratsiooni puudutavate pangatehingutega (investeeringud, pension, laenud) tutvuda ja andmed maksuametile edastada. Ära seda tegemata unusta!
  • 15.02 - algab füüsiliste isikute tuludeklaratsioonide esitamine e-maksuameti kaudu. Maksuameti kontorist saab tänasest paberile trükitud tuludeklaratsiooni (ära võta, las puud kasvavad).
  • 26.02 - Raha tuleb! Sellest päevast alates hakkavad kiiremad esitajad enammakstud tulumaksu tagasi saama. Enammakstud tulumaks tagastatakse elektrooniliselt esitatud tuludeklaratsiooni puhul 5 tööpäeva jooksul aga mitte enne 26.02. Paberil esitatud deklaratsiooni puhul või siis, kui elektrooniline deklaratsioon vajab täiendavat kontrolli, makstakse raha tagasi alles hiljemalt 01.07.
  • 31.03 - Viimane päev tuludeklaratsiooni esitamiseks nii paberil, kui elektrooniliselt.
  • 20.04 - Raha hakkab tulema nendele, kes oma tuludeklaratsiooni paberil esitasid.
  • 01.07 - Kui sul on raha tagasi saada, siis tänaseks peaks see käes olema. Kui pead ise juurde maksma, siis peaks see juba makstud olema.

Kust saab abi

Maksu- ja TolliametEelkõige loomulikult Maksu- ja Tolliameti koduleheküljelt www.emta.ee aga ma otsisin siia välja mõned kiired viited inforikastele alamlehtedele:

Internetipangas, vähemalt Swedbankis, on mitmeid õpetusi ja selgitusi. Seal saad kliendina ka oma PIN ja PUK koode kuni 31.03 tasuta uuendada.

ID-kaartVajalikud Maksuameti telefoninumbrid: 8800 811 - füüsiliste isikute maksustamine, 8800 815 - e-maksuamet ja 1811 - üldinfo. Maksuameti tööaeg on E-N 8.30 kuni 16.30 ja R 8.30 kuni 15.30.

mobiil-IDKõikidele ID-kaardi ja mobiil-ID muredele ja probleemidele peaks lahenduse andma www.id.ee.

Kust rohkem abi ei saa

Minu blogist. Ma tõesti ei tea, kui palju tulumaksu tagasi saab, kui sul on kolm last, kodulaen ja koer ning sa oled saanud isapalka ja alimente. Niisuguste küsimuste jaoks sobib eelpool viidatud EMTA foorum imehästi.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*