Võitle ise spämmiga!

Union Travel AgencyUnion Travel Agency OÜ (reg. nr. 11623075) on vastik spämmer kes saadab eraisikutele valimatult oma reklaame.

Esimese reklaami saatsid nad mulle jaanuari alguses. Nad pöördusid minu poole väljendiga "Austatud kliendid!". Ma pole kunagi nende klient olnud ja nüüd ei hakka kah. Ma ei reageerinud veel kuidagi ja märkisin saadud saasta lihtsalt Gmailis spämmiks.

Järgmine reklaam tuli jaanuari lõpus. Sain aru, et tegu pole mitte mingi ühekordse eksimusega vaid asja taga on süstemaatilised spämmerid. Saatsin neile kirja teatega, et nad on vastikud spämmerid ning ma loodan, et nad lähevad varsti pankrotti. Loomulikult nad ei vastanud.

Kolmanda kirja sain eile hommikul. Selle peale esitasin ma juba kaebuse Andmekaitse Inspektsioonile. Ma loodan, et Union Travel Agency OÜ saab varsti niisuguse trahvi, et neil igasugune mailisaatmise isu ära läheb. Lisaks saatsin nende meili edasi Tõnu Samuelile, kes Union Traveli loodetavasti ka enda hallatavasse filtrisse lisab. Union Travel Agencyle saatsin samuti kirja aga siiani pole nad vastanud.

Union Travel Agency OÜ on asutatud märtsis 2009 ja nende põhikapital on 40 000 krooni. Firma kindlustussumma on ainult 200 000 krooni. Ma ei usu, et see mingi suurema jamaga seotud kulud kataks.

Põlegu!

Kuidas SINA saad spämmerite elu kibedaks teha?

Loe lehel "Spämmi raporteerimine" olevaid juhiseid ja talita nende järgi! Sellel lehel on toodud juhised, kuidas ja kuhu spämm edasi saata. Isegi kiri, millega Andmekaitseinspektsioonile kaebus saata, on juba valmis kirjutatud. Kõik on nii lihtsaks tehtud ja kandikul kätte toodud, et lihtsalt patt oleks Eesti spämmerit mitte kiusata.

Need õpetused kehtivad loomulikult ainult Eesti spämmerite puhul. Välismaistega pole tõesti midagi muud ette võtta, kui neid ise oma filtritesse lisada ja kustutada.

Osalusturunduse blogis on juttu ühest negatiivsest kogemusest spämmerite ja Andmekaitseinspektsiooniga. Nendel oli tegu @hotmail.com aadressilt tulnud spämmiga, mis reklaamis web.zone.ee tasuta kodulehekülge.

Andmekaitseinspektsiooni automaatvastus minu kaebusele saabus umbes minuti jooksul:

Täname Teid Andmekaitse Inspektsioonile saadetud kirja eest.

Kui Te esitasite teabenõude ning soovite tutvuda dokumendiga, mis on Andmekaitse Inspektsiooni poolt juba saadud või koostatud meie tööülesannete täitmisel ning valmis kujul olemas, siis vastame 5 päeva jooksul.

Juhul, kui Teie sõnum oli saadetud kaebusena, märgukirjana või sisaldas selgitustaotlust, vastame 30 päeva jooksul. Märgukiri on pöördumine, millega tehakse ettepanekuid, selgitustaotlus on pöördumine, millega adressaat küsib teavet, seisukohta või tõlgendusi. Kaebuse kellegi tegevuse/tegevusetuse suhtes saate esitada, kui isik (nt. andmete töötleja või teabevaldaja), kes Teie õigusi on rikkunud, pole vaatamata Teie pöördumis(t)ele reageerinud.

TEGEMIST ON AUTOMAATVASTUSEGA

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Võitle ise spämmiga!
 1. Jaak ütleb:

  Kas sa tõesti arvad, et sellest miskit abi on või et see kaebuse esitamine midagi muudab?

 2. Aarne ütleb:

  Jah!

  Ma vähemalt loodan, et AKI oma tööd teeb ja Union Travel Agencyle mingi trahvi määrab.

  Kui paljud inimesed ühe ja sama firma peale kaebavad, siis vast teeb AKI oma tööd tõsisemalt.

  Kui esimesed firmad oma vitsad kätte saavad, siis loodetavasti õpivad sellest ka teised ja ei lähe spämmimise teed.

 3. Larko ütleb:

  Union Travel Agency OÜ on jultunud spämmer, kellelt ise olen korduvalt küsinud kas nad soovivad saada kohtusse kaevatud Võlausaldusseaduse või Infoühiskonna seaduse alusel. Kuivõrd nad juba ammu on mu spämmifiltrisse sisse kantud, ei teagi kas on selles küsimuses seisukohta võetud või mitte :-)

  Muideks GMailis spämmiks märgistamine on sedasi tõhukas, et kui ühe saatja kohta mitmelt kasutajalt spämmimärkusi laekub, suunab varsti Google kõik antud saatja GMailiaadressidele saadetud posti vaikimisi otse rämpskaustasse.

 4. Aarne ütleb:

  Selle filtri tõhususe pärast olen ma alati algajatel soovitanud rämps ikka rämpsuks märkida, mitte niisama ära kustutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*