Pane oma lehele RSS nupp!

RSS ikoonKahjuks ei toeta kõik brauserid, näiteks uus ja moekas Chrome, RSS feedi automaatset äratundmist. Nii võib mõnedel lugejatel jääda su lehe RSS oma Google Readerisse tellimata sest nad lihtsalt ei tea, et sa ka RSS feedi pakud.

Tõsist friiki see ei heiduta, ta saab lehe koodi vaadates aadressi teada või mõtleb selle blogi puhul ise välja.

Aga milleks kasutajale elu raskeks teha?. Parem pane oma lehele kas tekstilink või lausa ikoon oma RSS feedile ja nii on kõigil palju lihtsam ja mugavam! Pealegi, ilusaid ikoone saab netist tasuta.

Kui ikoon on pandud, siis jälgi, et sa annaksid oma lehelt täieliku RSS'i, mitte ainult sissejuhatust. Ma pole siiani kuulnud ühtki mõistliku põhjendust, miks mitte täieliku RSS'i jagada. Kes selle mulle ära seletab, saab suure papist kuldauraha.

* * *

Minu blogi ühendused

Mina olen näiteks terve virna erinevaid ikoone oma blogi sidebarile sättinud:

 1. RSS feed. Minu puhul suunatud läbi FeedBurneri.
 2. E-mail. Saad kõik postitused otse oma e-mailile tellida. Seda teenust pakub samuti FeedBurner. Pole kuigi populaarne, vaid paar tellijat, aga ega ta just leiba ei küsi.
 3. Twitter. Link minu Twitteri kontole.
 4. Facebook. Link minu FaceBooki kontole.
 5. Google. Võimaldab blogi sisu kohe kas Google Readerisse või iGoogle'sse lisada. Mõnevõrra dubleerib RSS'i aga väikese vahega: RSS lingi kaudu saad ise veel terve virna muude rakenduste puhul sobiva valida aga see link pakub kohe Google teenuseid.
Sildid: #, #, #, #, #, #
10 comments on “Pane oma lehele RSS nupp!
 1. MNC ütleb:

  /-/Ma pole siiani kuulnud ühtki mõistliku põhjendust, miks mitte täieliku RSS’i jagada. Kes selle mulle ära seletab, saab suure papist kuldauraha./-/

  Klikid kodulehel äkitse?

  Kui tegemist on mingi sponsoreeritud lehega näiteks, siis on klikkide arv suh’t määrav.

  Kus mu pappkullast/kuldpapist auraha on ?

 2. Aarne ütleb:

  Sponsori reklaami saab ka feedis näidata. Olen seda isegi teinud.

  Feedi loetavuse ja seal tehtud klikkide üle saab statistikat koguda. Isegi Google Analytics võimaldab seda lihtsalt teha.

  Seega jääb auaha praegu välja andmata.

 3. HillarP ütleb:

  Sekundeerin MNC-le :)

  Feedis saad Sa näidata üht-kaht reklaami, kuid mitte tervet Google-Ads blokki. Sama moodi ka näiteks päevalehtede RSS reklaami ei näita, kuid lehel on seda kilode kaupa.

 4. Aarne ütleb:

  Google Ads ei tööta eestikeelsetel saitidel ja see ei ole minu meelest argument. Eesti enda reklaamide näitamine on puhtalt tehnika küsimus.

  Korraga näidatav 1-2 relevantset reklaami võiks olla reklaamiandja eelistus võrreldes reklaamiga üleküllastatud saidil teiste reklaamide vahel näitamisega?

 5. MNC ütleb:

  Nu kui aurahast kahju hakkas, siis ei kõlba mitte ükski seletus – seega ei ole mõtet ka neid enam esitada.

  Muuseas, olen kuulnud jah, et sedasorti tegelased kes lepingutingimuste uuendamis ettepaneku peale: “Vaatab seda asja, mingi hetk/ ei ole hetkel vajalik/ Märtsis kindlasti /pole ettenähtud/ mis vanal süsteemil viga on?/ hetkel ei ole aega ega võimalusi” jne vastavad on praeguseks täielikult välja surnud.
  :D

 6. Aarne ütleb:

  Ma jään endiselt enda juurde kindlaks, et reklaamide näitamine ei tohiks olla põhjuseks mittetäieliku RSSi jagamisel.

 7. MNC ütleb:

  isegi kui sellest olenevad otseselt su domeenikasutus võimalused ???

 8. Metsavana ütleb:

  Minule rss ei meeldi seetõttu, et kirjutan tavaliselt alati esimese hooga posti valmis, litsun üles, keedan kohvi, ning alles pool tundi hiljem loen selle jama mis üles panin läbi ka ja parandan rõvedad vead ära. Feedis jäävad aga kõik apsakad alles, see ei uuene.

 9. Kaarel ütleb:

  Chrome’ile saab rss-i automaatse äratundmise laienduse lisada väga lihtsalt, ebamugavust palju vähem kohe.

 10. Aivar ütleb:

  Laiemas plaanis on kõik huvitatud, et inimene tuleks lehele ja teeks veel midagi ehk saada kvaliteetseid külastusi (need külastused, millega seoses midagi tehakse – kommenteeritakse, ostetakse, tellitakse jne).
  See ongi tihtipeale põhjus, miks piiratakse täieliku postituse avaldamist RSS kaudu.
  No muidugi, samas RSS ossa saab ka panna seonduvad lingid või postitused.
  Ikkagi, kui Sa juba lehel oled, siis on tunduvalt suuremad võimalused mitmesugust infot pakkuda, et suurendada Sinu lehelviibimise aega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*