Telli KINDLASTI elektrooniline valijakaart!

Riigiportaal E-ValijakaartHoia paberit kokku ja telli endale elektrooniline valijakaart! Kaardi saad tellida Riigiportaalist, kodaniku teenuste alt. Täpsem link: Riigiportaal - Valimisteenus - Valijakaart.

Paberil valijakaart on umbes A5 mõõdus leht. Arvestades, et Europarlamendi valimistel 07.06.2009 on valimisõiguslike inimesi ~875 000 ja KOV valimistel 18.10.2009 ~1 060 000, siis teeb see kokku umbes 1 935 000 (Vabariigi Valimiskomisjoni vanad andmed) valijakaarti.

Kui kõik need kaardid pikemat serva pidi kõrvuti panna siis saame 288.3 ja lühemat serva pidi liitmisel lausa 406.3 kilomeetri pikkuse lindi.

Kui kõik need valimiskaardid oleks üks leht, siis oleks selle lehe pindala 60.5 ruutkilomeetrit.

Kogu see paber kaaluks kokku umbes 4.3 tonni.

Niisiis, numbrid pole üldse väikesed ja kokkuhoid oleks päris kõva juba ainuüksi paberi arvelt. Lisaks paberile maksab paberist valijakaardi juures veel trükkimine ja inimestele kohale toimetamine.

Aga see ei ole veel kõik! Lisaks kõvale materiaalsele kokkuhoiule saad välismaalaste ees uhkustada, kui vingelt tehnoloogilises riigis sa elad. :) Pealegi, 288 või 406km paberlindiga ja 60km² paberilehega pole suurt miskit peale hakata.

Sildid: #, #, #, #, #
5 comments on “Telli KINDLASTI elektrooniline valijakaart!
 1. Peeter Marvet ütleb:

  Samas võiks kokkuhoitud ca 2000 paki A4 paberiga katta viie suure kooli aastase paberivajaduse (milleks neil sageli vahendeid napib, nagu näha kampaaniast)

 2. Ragnar Rattas ütleb:

  Väga huvitavad arvutused, neid võiks edaspidi valijakaardi pressiteadetes kasutada :)

  Numbrid inimestele meeldivad!

  Kõike head,
  Ragnar

 3. Aarne ütleb:

  Käesolevaga tunnistan need arvutused vabaks. Kasutagu kõik, kes tahavad elektroonilist valijakaarti või mõnd muud “trükime vähem ja kasutame vähem paberit” kampaaniat teha.

 4. Aivar ütleb:

  Kuid keegi jaab siis toost ka ilma. Ega meil metsa puudust pole. Praegu pole riigil aeg kokku hoida vaid inimestele tood pakkuda.

 5. Tõnu Sermann ütleb:

  Tänavu mul ei ole õnnestunud saabunud valijakaardiga valida.
  Ei oska ,kust abi paluda.Arvuti väidab,et selle saidiga ei saa
  ühendust ning soovitab:proovige käitada Windowsi Võrgudiagnostika
  tööriista.Olen kehv arvuti kasutaja ja ei tea kuhu pöörduda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*