KAPO aastaraamat 2006 kadunud

Kaitsepolitsei aastaraamat 2006 esikaanKAPO on oma PDF formaadis aastaraamatu ära kaotanud. Samuti on see kadunud mitmetest blogidest ja kodulehtedelt. Esimesena leidsin selle kurikuulsa raamatu siit: "KAPO aastaraamat 2006 - tõmba siit", aga nüüdseks on seal hoopis üks teine postitus.

Mõned kohad, nagu näiteks Eesti Ekspress, on samal teemal olnud postituse lihtsalt ära kustutanud.

Mõni wordpress.com peal olnud blogi on lausa suletud (äkki on siin hoopis teised põhjused, ei tea).

Üks koht, kust seda praegusel hetkel veel leida võib, on siin: "Download the annual review of the Estonian Security Police".

Tsensuur? Niisuguse Eesti jätamegi oma lastele või?

PS. Pildil klikkides EI SAA kurikuulsat raamatut tõmmata.

Sildid: #, #, #, #, #, #, #, #
7 comments on “KAPO aastaraamat 2006 kadunud
 1. Teller ütleb:

  http://www.siimteller.com/2007/05/kapo_aastaraamat_2006.html leiab põhjust, miks dokument maha võeti.

 2. Janek ütleb:

  KaMai võeti ilmselt maha seepärast, et 8mai ajaveebi tegijad halasid WP tegijatele teemal “plagiaat!”. Ise olen sealt ajaveebist ära bännitud. Viimaseks piisaks sai see, et ma viitasin kaks korda (esimene kord kustutati ära) TV3 intervjuule (a la vasakpoolsed ei toeta Eesti valitsust, sest nad on siin toimuvaga paremini kursis. Ja kõige tipuks tuli kuldne ajaloo ümberkirjutamise teooria. shokk!). Siis kustutati viide uuesti + veel kümmekond erinevate inimeste poolt postitatud kommentaari, mis arutasid videos nähtut. Kusjuures huvitaval kombel suutsid KaMai tegijad blokeerida ka eesti.wordpress.com ajaveebi.

  Idioodilegi peaks selge olema milliste inimestega (KaMai) on seal tegu. Oma “tõde” pannakse maksma niimoodi, et teisitimõtlejad “represeeritakse”. Kriitika vaigistatakse. Kuidas erinevad nad oma tegudes NSVL või Hiina võimudest, kuigi retoorika on kõigil ilus (võrdsus, tolerantsus, õiglus jne).

 3. Aarne ütleb:

  Selle KaMai asjaga siis selge.

  Telleri lehelt saab lugeda, et kadumiste taga on aastaraamatu valmistaja Smile Grupp. Lisaks avastasin, et ka EPL lehelt on asi kadunud. Larko lehel on asi VEEL alles. Sealt tasub ka esimest kommentaari lugeda.

 4. Sirje ütleb:

  Kallis, Janek. Sinu seletused on ikka väga omapärased. Sa lähed suvalisse plogisse ja üritad seal arutada teemat “mida sirje tegi”. Sulle öeldakse seal blogis, et mine ja räägi sellest sirje blogis, kus on vastavateemaline sissekanne. Ei, sa pead käima ja seletama oma juttu suvalises blogis. Mis hüsteeria sul minu vastu on? Sa võiksid mu poeg olla, nii et võta vabalt.

 5. Larko ütleb:

  Ei kommenteeri veel täpsemalt Naeratusrühma pöördumist, kuna ootan nendepoolset põhjendust oma palvele. Öösel sai lühipostitus kirjutatud.

 6. araterl ütleb:

  Minu poolt loodud blogi
  http://kamai.wordpress.com
  mis on loodud Kaheksanda Mai Liikumise blogist
  http://8mai.wordpress.com/
  meelsuslikel põhjustel bännitud või tsenseeritavate kasutajate varjupaigaks,

  ajutise sulgemise põhjusi pean vist otsima sellest dialoogist

  kamai.wordpress.com/liikmed/

  S: Kallis araterl, mina ei ole sinu liige. Püüa aru saada. Korista need nimed siit ära!

  A: Segaduste vältimiseks muutsin lehekülje pealkirjaks “inimesed”
  Kas nii sobib?

  S: Ei sobi!
  Sul ei ole mingit juriidilist õigust neid nimesid siin hoida, kui sul selleks luba ei ole. Ma ei kavatse sinuga siin vaidlema hakata. Sa kas koristad need nimed siit ära või ma pöördun kohtusse. Järmisena otsustad vasakpartei liikmete nimekirja ülesse panna?

  A: Kas Sa oskad viidata mulle seadusandliku akti ja paragrahvi mis keelab ühel inimesel konkreetse isiku nime kirjutamise oma ajaveebi?
  Vasakpartei liikmete nimekiri on ülespanemiseks liiga mahukas ning antud kontekstis puudub selleks põhjus.
  Iga soovija saab sellega tutvuda aadressil

  * * *

  Et ei oskagi seisukohta võtta.
  Kui mõni veebiteadjam inimene oskab viidata normatiivakti, mille alusel X inimese nime kirjutamine oma bloogi on keelatud, siis olen tänulik igasuguse info eest.

 7. Ingrid ütleb:

  Minu arvates praegu sellist seadust pole, mis keelab teise avaliku nime kasutamist. On vaid eetilised piirid, kus sa ei tarvitseks hakata teist inimest mujal avalikult mustama.
  Antud juhul on tegemist väga plahvatusohtlikuseltskonnaga (näe! ähvardavad juba kohtugagi!)ja enese meelerahu huvides on parem neist ringiga mööda käia.
  Netis on üks legendaarne grafomaan, kes on saanud endale nimeks “inimülene”, sest peab kõiki endast rumalamateks. Vot see inimene on ka algusest peale ähvardanud kõiki kohtusse kaevata.
  No mida sa sellise inimesega teed?
  Ah, vaieldakse temaga ja tema nime kasutades ikkagi, sest peale oma rumaluse on ta siiski ka väga tark inimene ja tema sissekannetes on sisu rohkem kui sissekannete pealkirjades. Ja pealegi tunneb ta seadust tiba rohkem kui enamik kommenteerijaist ja viimased seadused nime kasutamist ja inetult ütlemist netis ei keela.
  Lugege kasvõi kommentaare meie “mustale lambale”, Edgarile, meedias ja tema enda blogis, siis teate, et seadused on leebed. Aga Edgar pole see “inimeülene” ja pole ka kedagi kohtusse kaevata lubanud.
  Aga eks igaüks nagu oskab!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*