Itaalias blogid maksu alla?

Pisa tornItaalias tahetakse vastu võtta seadust, mis kohustaks kõiki sealseid blogijaid ja koduleheomanike ennast registreerima, maksu maksma ja võtma endale ajakirjanikust ülevaataja. Lähemalt saab asja kohta lugeda siin: The Levi-Prodi law and the end of the internet.

Minu meelest on see veel üks samm edasi Türgi katsetest WordPress.com’i blokeerida ja Hiinlaste suurest tulemüürist. Kui neil niisugune seadus läbi läheb, siis eelpool viidatud artikli hinnangul pandaks 99% kodulehtedest ja blogidest kinni.

Eraisikust blogipidajal ei ole ilmselt väga raske oma blogi lihtsalt anonüümselt kusagil väljamaa serveris edasi pidada. Firma kodulehel pole ilma ennast väga konkreetselt identifitseerimata siiski mõtet. Selle kohta, kuidas anonüümselt blogi pidada, leiab Googlest ka hunnikute kaupa õpetusi.

Ma tõesti loodan ,et Eestis kellelgi niisugust hullu mõtet pähe ei tule. Mina näiteks ei tahaks küll raha maksta selle eest, et mul on võimalus oma lugejatele tasuta jutte kirjutada.

Eelmisel nädalal kirjutasin ma Piirideta Reporterite sõnavabaduse tabelist: Eestis on sõnavabadus. Selle tabeli andmetel on Itaalia 35. kohal. Niisuguse seaduse vastuvõtmine lennutaks neid järgmise aasta tabelis hea mitu kohta allapoole.

Jälle pean rõõmuga tõdema, et niisugust toredat Eestit ma tahtsingi. Eks tehakse meilgi igasugust jama, aga vähemalt on kõigil lubatud sellest ilma repressioonihirmuta rääkida. Kusjuures see rääkimine on tasuta. :)

Sildid: #, #, #
3 comments on “Itaalias blogid maksu alla?
  1. offf ütleb:

    Geniaalne machiavellilik lyke tsensuuri kehtestamiseks ja s6navabaduse piiramiseks. Bravo, Italjaanod!

  2. Tatsutahime ütleb:

    See seadus on ennast juba maha matnud, osaliselt Beppe Grillo, osaliselt ajakirjanike ja osaliselt kodanikuaktiivsuse tugeva kära tõttu. Kommunikatsiooniministri kommentaar oli: vabandage, ma ei lugenud seda korralikult, loomulikult midagi sellist ei saa kehtestada. Rahu maa peal ja Itaalia valitsus püsib nagunii vaid veel loetud päevad.

  3. Priit ütleb:

    Itaalia on internetikasutajate protsendilt üks Euroopa punaseid laternaid, see initsiatiiv aitaks neil kindlasti paremini interneti arendada. Kõike saab ju hästi kontrollida :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*