Kaitse oma koduarvutit: 6. Spämm

Spämma GmailisSpämm ei ole iseenesest ohtlik, ehkki mõned üritavad vastupidist väita. Lihtsalt ebamugav on, kui pead oma asjalikke kirju suurest sodihunnikust otsima.

Spämmiga võitlemiseks ei ole ma tõsiselt head lahendust leidnud. Suurema osa oma erinevatest mailikontodest olen ma Gmaili peale suunanud ning alles peale sealse filtri läbimist jõuavad nad minu arvutisse. Vahest harva tuleb sealtkaudu mõni üksik spämm ka läbi. Eesti spämmi see muidugi kinni ei pea aga õnneks ei ole Eestis asi veel väga hull.

Kui sinu mailikliendil on spämmifilter, siis kasuta seda kindlasti ning näita spämmikirjad enne kustutamist filtrile ette. Samuti võid kasutada "whitelist" meetodit ja suunata kõik asjalikud kirjad kohe inboxist kuhugi mujale folderisse. Peale kitsede ja sokkude eraldamist peaks inbox piisavalt tühi olema, et sinna jäänud kirjade majandamine läheks kiirelt ja lihtsalt.

Ära ava spämmikirju, parem kustuta need kohe ära. Kui oled kirja avanud ja avastad, et see on spämm, siis kõige rumalam asi, mida teha, on see, kui sa hakkad seal mingeid linke klikkima, mis lubavad peale klikki sinu aadressi nimekirjast eemaldada. Sellega annad sa spämmerile teada, et sellel aadressil tõesti keegi loeb kirju ja sinna saab veelgi reklaami saata ning selle aadressi saab edukalt ka sõbrale maha müüa. Otse loomulikult ei ole mõtet ka muid spämmikirjas olevaid linke klikkida.

Selleks, et spämmi üldse ei tuleks on enamvähem ainuke kindel võimalus mitte omada mailiaadressi. Tänapäeval on see suhteliselt võimatu. Isegi kui kogu suhtlus käib MSN'is ja rate.ee's, siis registreerimiseks on ikka töötavat mailiaadressi vaja.

Igasuguste kahtlastesse kohtadesse registreerimiseks tulevadki appi ajutised mailiteenused. Kui kunagi kirjutasin toredast võimalusest endale 10 minutiks mailiaadress saada: "10 minute mail: This e-mail address will self-destruct in 10 minutes". Nüüd leidsin veel ühe koha, kus analoogseid teenuseid on lausa virnade viisi: "Top 20 Temporary and Disposable Email Services". Loomulikult tasub enne "kahtlases" kohas registreerimist tõsiselt mõelda, et kas seda ikka on vaja?

Kui ma enne kirjutasin, et Eestis pole asi väga hull, siis tegelikult järjest hullemaks läheb. Töökoha üldmeilboksi on kuu algusest alates jõudnud Eesti firmadelt 100 soovimatut kirja. Vaieldamatud liidrid on igasugused koolitus- ja konsultatsioonifirmad. Ükskord ma neile veel lajatan.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Kaitse oma koduarvutit: 6. Spämm
  1. kaur ütleb:

    Spämmi vältimiseks kasuta normaalset meili-pakkujat. Gmail filtreerib rämpsu välja, võimaldab sul endal IMELIHTSALT kirju sodiks kuulutada, ja probleem lihtsalt kaob.

  2. Aarne ütleb:

    No nii ma teengi. Lihtsalt kõiki elu jooksul tekkinud ja siiani kasutuses olevaid aadresse ei anna Gmaili peale ümber suunata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*