Kindlusta end Zombirünnaku vastu

Kole zombiPoes müüakse geneetiliselt muundatud toiduaineid, sõjavägi arendab igasuguseid koledaid relvasid ja terroristid möllavad üle kogu maailma. Kõik see kokku võib luua reaalse olukorra, kus ootamatult puhkeb zombide rünnak.

Zombirünnaku edukaks üleelamiseks ei pruugi piisata ainult sellest, kui koju relvi ja toiduaineid varuda. Alalhoidlikum ning tulevikule mõtlev inimene kaalub ka enda ja oma lähedaste kindlustamist.

Saatsin 10. detsembril 14:00 ja 14:30 vahel kaheksale kindlustusfirmale kirja, kus küsisin võimaluse kohta end zombirünnaku ja zombiks muutumise vastu kindlustada.

Kindlustusfirmade vastused, reastatud esimese vastuse või tagasiside kiiruse järgi:

Sampo Life - www.sampolife.ee

Umbes tund peale kirja saatmist sain telefonikõne. Palusin endale vastuse ka meiliga saata ning varsti oligi see kohal. Sain teada, et õnnetusjuhtumi kaitset ei saa aga riskielukindlustust saab:

Õnnetusjuhtumi kaitset meie ei paku.
Saab sõlmida riskielukindlustust, mis tähendab väljamakset kindlustatu surma korral tema poolt määratud soodustatud isikutele. Väljamaksmisest keeldumise põhjusena ei ole kusagil märgitud zombi rünnakuid ja ei ole ka eelnevat pretsedenti, et oleksime maksmisest keeldunud.

Vastuse saamiseks kulus ~2.5 tundi. Nii kiire reageerimisaeg on lihtsalt super!

If Eesti Kindlustus - www.if.ee

Põlev zombiPooleteist tunni pärast peale meili saatmist sain vastuseks kirja, et nad ei mõista mu küsimust. Saatsin natuke selgitusi ning järgmise päeva ennelõunal oli konkreetne vastus olemas:

If Eesti Kindlustus pakub Teile võimalust kindlustada end olukordade vastu, kus ootamatu õnnetusjuhtumi tagajärjel saate kehavigastuse.
Õnnetusjuhtum on näiteks kukkumise tagajärjel saadud luumurd, venitus, rebend või haav.
Teie poolt soovitud juhtumeid, kus geneetiliselt muundatud toiduained tekitavad tõsiseid tervisehäireid, kahjuks varakindlustusseltsina me katta ei saa. Pigem on tegemist elukindlustusega ja selleks palun pöörduge elukindlustusseltside poole.

Sünnitav zombiLõpliku vastuse saamiseks kulus ~22 tundi mis minu meelest on täiesti hea.

Seesam Kindlustus - www.seesam.ee

Kaks tundi peale küsimuse saatmist tuli vastuseks avalduse vorm lepingu sõlmimiseks. Väga konkreetne vastus, aga ma ju ei tahtnud mitte lepingut sõlmida vaid ainult informatsiooni. Kirjutasin jälle ühe meili millele siiani vastust pole. :(

Esimese reageeringu aeg on väga hea aga lõpliku vastust ei saanudki.

Jooksvad zombidSalva Kindlustus - www.salva.ee

Vastus tuli järgmise päeva hommikul: Zombi rünnakute vastu Salva Kindlustus kindlustuskatet ei paku.

Vastuse saamise aeg ~18 tundi on väga hea. Ka eitav vastus näitab, et seal firmas viitsitakse inimestega tegeleda ja nende küsimustele vastata.

Süttinud zombiERGO Kindlustus - www.ergo.ee

Järgmise päeva õhtupoolikul tuli vastuseks hunnik küsimusi lepingu sõlmimiseks. Jällegi saatsin vastuseks, et otsin ainult infot ja lepingut sõlmida ei taha. Ülejärgmise päeva hommikul oli mul vastus olemas:

Surm läbi zombirünnaku - Surm õnnetusjuhtumi tagajärjel juhtumiks saab kindlustada;
Muutun ise zombiks - Õnnetusjuhtumi tagajärjel saadud püsiva puude ( invaliidsus) juhtumiks saab kindlustada;

Lisaks sisaldas kiri veel loetelu infost, mida mul ikkagi lepingu sõlmimiseks esitada tuleb.

Vastuse saamise aeg natuke alla pooleteise päeva on samuti hea.

* * *

Zombide massNiisiis, zombiks muutumise või zombide poolt ära söödud saamise vastu on võimalik ennast vajadusel kindlustada. Raskes olukorras on see hea uudis.

Sellest, kuidas zombidega võidelda, milliseid relvi eelistada, mida koju varuda, jne saab lugeda niisugusest toredast blogist, nagu Zombies Are Coming.

* * *

Swedbank, SEB, ja QBE ei vaevunud vastama. Zombikindlustuse puhul on väljamakse tegemine siiski üsna ebatõenäoline ja kindlustusfirmale tähendaks niisuguse lepingu sõlmimine kerget teenistust. Neid firmasid majandussurutis ei puuduta ja nemad raha ei vaja.

Pildid filmist Dawn Of The Dead.

Sildid: #, #, #, #, #
4 comments on “Kindlusta end Zombirünnaku vastu
 1. w ütleb:

  Postitus on suurepärane sissejuhatus algavale päevale. Tnx.

  Sõitva katuse kindlustust polegi? Või tglt, kui ka oleks, siis peale zombikindlustuse nõudmist oleks seda ohtlik pakkuda – tuleks ruttu väljamakseid tegema hakata.

 2. Aarne ütleb:

  Katuse sõitmine käib kodu- või varakindlustuse alla. Kui keegi sellest viga saab, siis on jälle elukindlustuse rida.

 3. viiu ütleb:

  Aarne, ära Sa väga muretse! Kui vana hea küüslauk aitab vampiiride vastu, siis zombidele peaks ta lausa tappev olema! Ristikuju võiks ka igaks juhuks kodus hoida.

 4. Aarne ütleb:

  Küüslauk ja rist ei hoia päris kindlasti zombisid eemal. Nad on ju surnud ja ei karda midagi, isegi tuld mitte.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*