Kinkekaart – täitsa mõttetu kraam!

Midagi on valestiJõuluajal ja aasta lõpus on kombeks teistele inimestele kingitusi teha. Mingil imelikul põhjusel võtavad mõned inimesed täiesti hea ja konverteeritava raha ja vahetavad selle kinkimise jaoks kinkekaardiks. Raha, mida enne võtsid vastu kõik poed on järsku muutunud mingiks ainult ühes poes aktsepteeritavaks paberilipakaks.

Inimesed, miks te niimoodi teete? Ärge tehke!

Kui sa kingid raamatusõbrale raamatupoe kinkekaardi, siis on tal mõttetu maksevahend. Hea ja vajaliku raamatu ostis ta juba niigi ära. Äkki on tal praegu hoopis kõht tühi sest kogu raha kulus raamatutele? Kinkekaart niisugusel puhul ei aita. No ja lõppude lõpuks, raamatuid müüaksegi raha eest.

Sama lugu on Piletilevi, mänguasjapoe, SPA, jne, jne kinkekaartidega.

Üks koht, kus kinkekaardist siiski kasu võiks olla, on niisugune pood, mis müüb kinkekaarti odavamalt, kui selle nominaal. Tahad näiteks 100.- maksvat asja saada, ostad endale 80.- eest kinkekaardi ja soovitud asi ongi 20% odavamalt käes.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Kinkekaart – täitsa mõttetu kraam!
 1. zeeta ütleb:

  mulle kyll meeldib neid saada,kinkige Aarnele mõeldud kaardid ka mulle!

 2. Aarne ütleb:

  Eelneva kommentaari peaksin ma vist eemaldama kui ebasobiva… Käed eemale minu kingitustest!

 3. Merle ütleb:

  Mulle kinkekaardid meeldivad. Neid kingiks saades on mul võimalus endale ise ASI (asju on ju alati vaja) valida, mitte panna riiulisse kolm ühesugust raamatut või saada üleüldse täiesti mõttetu kraam kingiks. Samas, lähedased võiksid ikka teada, mida mulle kinkida ka peale kinkekaartide….

 4. Aarne ütleb:

  Sularaha eest saab ju samuti asju osta. Lisaks on võimalik asja ennast, poodi ja ostuaega palju mugavamalt valida.

 5. margo ütleb:

  Aga mina jälle ei saa aru, miks täiskasvanud inimesed üksteisele üldse midagi kohustuslikult kinkima peavad? Kodus vedeleb ilma selleta nii ehk naa liiga palju asju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*