Kodune klaviatuuripuhastus

Klaviatuur enne pesemist - räpane ja koleTegin nädalavahetusel lastetoa arvutile väikese uuenduskuuri ja avastasin selle käigus, et klaviatuur on koledal kombel saasta täis. Tundub, et enne arvuti kasutamist teevad lapsed oma käed meelega hästi moosiseks või osalevad nad mingil räpaste klaviatuuride võistlusel. Otsustasin sekkuda ja klaviatuuri ära puhastada.

Kuna oli laupäev, siis mul eriti viitsimist ei olnud ja läksin kergema vastupanu teed. Pistsin klaviatuuri lihtsalt nõudepesumasinasse ja panin masina tööle.

Klaviatuur enne pesemistLasin klaviatuuril peale pesu radiaatori peal umbes 12 tundi kuivada ja ühendasin arvutiga. Peaaegu kõik klahvid töötasid aga esines ka anomaaliaid: vajutades "5" ilmus ekraanile 45 ja "Insert" vajutamine logis kasutaja välja.

Kuivatasin siis veel paar tundi radiaatoril ja hiljem hakkasid kõik klahvid korralikult tööle.

Klaviatuur peale pesemist 2 Päris puhtaks klaviatuuri selle meetodiga muidugi ei saanud ja klahvide vahel on endiselt hunnik saasta. Siiski on klaviatuur endisest palju puhtam.

Nüüd peaks viitsimist ootama ja klaviatuuri siiski korralikult lahti kruvima ning ära puhastama. Teisest küljest, kuna mul kodus mõne üleliigse klaviatuuri ikka leiab, siis saab vana ja musta ära visata ja lihtsalt mõne puhtama kasutusele võtta.

Klaviatuur peale pesemist 1 Nendele, kellele meeldivad väga puhtad klaviatuurid või kellel varuklaviatuuri kodus pole, ma seda nõudepesumasina meetodit siiski soovitada ei julge. Kindlasti ei maksaks ühtegi garantii all olevat elektroonilist vidinat nõudepesumasinas pesta.

Ja üldse, äkki oleks pidanud kohe pesumasinat kasutama...

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Kodune klaviatuuripuhastus
 1. Kaspar ütleb:

  Ma sain 2hga tehtud , koukisin kõik klavid välja , pesin need ära , pintsli vms tegin selle aluse ka kõik puhtaks ja korras . :D

 2. Aarne ütleb:

  Tavaliselt teen enda klaviatuuriga samamoodi. Selle meetodiga saab klaviatuur oluliselt puhtam kui nõudepesumasinas.

  Kuna laste klaviatuur oli nii must ja ma olin parasjagu laisk, siis andis see kokku sobiva võimaluse katsetamiseks. Kui klaviatuur poleks pärast pesu enam töötanud oleks ma lihtsalt järgmise kasutusele võtnud.

 3. tomm ütleb:

  ma olen kuulnud, et üks sell pesi oma CRT monitori ära kunagi. asi oli väga tolmu täis, vilistas ja näitas mingeid triipe. ma ei tea kuidas tal õnnestus kõrgepinge löögist mitte surma saada, aga asi olevat õnnestunud ja pärast 24h kuivamist oli monitor pildi ilusti ette võtnud.

 4. Aarne ütleb:

  Kas kõrgepinge peale mõneajast seismist mitte ära ei kao…
  Niisugust trikki mina poleks julgenud teha.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*