Koli oma RSS’i lugemine Google Reader’isse

OPML failKunagi, kui sa RSS maailma imelised võlud avastasid, siis hakkasid sa Bloglines.com teenuseid kasutama. Õige! Veebipõhine teenus on minu meelest parim lahendus uudiste lugemiseks: järg ei lähe käest ära, kogu info on igast neti ühendatud arvutist alati kättesaadav, endal pole vaja muretseda uuenduste ja värskenduste pärast sest Bloglines teeb kõik automaatselt ära ja sina näed kogu uut infot peale sisse logimist ühes kohas koos.

Siis järsku avastasid sa, et Google on teinud samasuguse teenuse - Google Reader. Pikaajalise erinevate Google teenuste kasutajana sa küll proovisid aga loobusid varsti. Tülikas ja keeruline on ju kõik nimekirjas olevad blogid, ilmateated, aktsiakursid ja muu säärane käsitsi ühest süsteemist teise kolida.

Muretse enam mitte! Olemas on väga lihtne lahendus.

  • Oma Bloglines.com kontol kliki vasakul menüü allservas olevat "Additional Features" ning vali sealt "Export Subscriptions" (vt allpool vasakpoolne pilt). Selle peale pakutakse sulle allalaadimiseks export.opml faili. Salvesta see kettale.
  • Logi oma Google teenuste kasutajanime ja parooliga Google Reader'isse. Kuna sa juba kasutad Gmail'i, Orkut'it vms Google teenust, siis on sul see konto olemas ning kasutajanimi ja parool on samad.
  • Vali ülevalt paremalt nurgast "Settings" ning seejärel "Import/Export" (parempoolne pilt allpool).
  • Vali "Browse" nuppu kasutades eelnevalt kõvakettale salvestatud "export.opml fail" ja vajuta "Upload".
  • Naudi!

Bloglines Google Reader

Oli ju lihtne? Kui sa mingil põhjusel peaksid tahtma vastupidist kolimist teha või lihtsalt konkureerivat teenust proovida, siis see on samuti võimalik: ekspordid Readerist .opml faili ja impordid selle Bloglines keskkonnas. Samuti saad oma offline-readeri feedid emba-kumba online teenusesse importida.

* * *

Miks Google Reader parem on?

Mulle meeldib see, et ühe feedi saab panna mitmesse erinevasse kataloogi ning lisada sellele mitmeid  erinevaid silte. Lisaks, kui teenused on ühe pakkuja juures, siis on vähem kasutajanimesid ja paroole meeles pidada.

Kui sa eelnevast suurt midagi aru ei saanud, siis siin natuke lisalugemist:

Aarne Bloog: Kas SINA juba kasutad RSS’i?
Wikipedia: OPML
Wikipedia: RSS

Sildid: #, #, #, #, #
6 comments on “Koli oma RSS’i lugemine Google Reader’isse
  1. friizu ütleb:

    pamre kui google reader või i-google on jällegi netvibes :) või pageflakes muidugi maitseasi …

    Seal saab ka avaliku väljundi teha nagu näiteks:
    http://www.netvibes.com/friizuurikas

  2. unetiiger ütleb:

    Mina juba ammu kasutan Google Readerit ja pean tunnistama, et mugav olen ja aina mugavamaks lähen :)
    Sinu bloggi on seal ka täitsa olemas ja jälgin huviga iga postitust :)

    Tänan lugemismaterjali kirjutamise eest ja soovin jõudu ning jaksu ka edaspidiseks!

  3. Larko ütleb:

    Mina jäin küll kohe pärast Bloglinesist kolimist (millal see küll oli) Google Readeri juurde pidama. Eriti meeldib, et erinevad kataloogid tekitavad omakorda oma RSS-voo, mida saab erinevates kohtades näidata. Võimaldab näiteks blogi servas dünaamilisi blogirulle. Samuti on mul omad värskeimad sissekanded umbes miljonis kohas Google Reader feedi abil üleval.

  4. awater ütleb:

    Aga mulle meeldib mustlasena oma elamist (arvutit) ringi tassida ja selle tõttu kasutan lokaalset rss-lugejat.

    Olles piisavalt paranoiline :) , ei kasuta ma võrke, milles olevate arvutite turvalisust ma kuidagi paremaks muuta ei saa.

    Ja põhjusel, et ma teen tavaliselt ka muud peale rss-voo lugemise, siis on prevaleeriv muu tegevus ja alles siis uudised ja väline info.

    Aga Google-Readeri kohta mul midagi halba sõnada ei ole.

    Asjalik ja võimekas asi.

  5. Aarne ütleb:

    Friizu: Kas Netvibes või Pageflakes pole rohkem niisugused “personaalse avalehe” või iGoogle moodi teenused? Pole ise ühtki neist kasutanud ja ei oska midagi arvata.

    Unetiiger: Tänan!

    Larko: Saan ainult nõus olla. Kunagi kasutasin Bloglines teenust aga peale Google Reader’i avastamist kolisin kohe ringi.

    Awater: Mina käin ringi käed taskus ja ilma seljakotita. Seetõttu meeldib mulle, et ma saan oma kamale igast arvutist vabalt ligi.

  6. friizu ütleb:

    minumeelest on netvibes nagu i-google ja google readeri sümbioos. Mina teda avalehena ei kasuta, pigem ikkagi rss lugejana + mõned muud asjad veel (nagu todo list, delicious bookmarkide haldus jne …) rss on ikkagi põhiline. Mul on ilusti ära tab’itud uudised, blogid ja erialased lehed, lisaks on mul ff’il plugin, millega saan alati kiirelt asju sinna juurde saata …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*