Korralikku arvutipoodi meil polegi

VideokaartNo ei ole meil korraliku arvutijuppide poodi, kus saad kohale minnes asju vaadata ning  näppida. Ei ole niisuguseid!

Kui mul viimati oli vaja endale uut videokaarti osta, siis pidin selle e-poest tellima sest kusagilt pärispoest ma sobivat lihtsalt ei leidnud.Või võtame näiteks korpuse - ta peaks ju su muu koluga enam-vähem kokku sobima aga suures plaanis pildi järgi on seda sobivust ikka üsna võimatu hinnata.

E-poodides on muidugi kõike vabalt saada, aga seal pole jälle seda käppimise võimalust. Arvutipoodide kodulehel on kümneid või isegi sadu tuhandeid tooteid. Poes kohapeal on sadakond ja pooled neist on ka erinevad toorikud ja printerikassetid.

Ma täitsa mõistan, et ega ükski firma ei taha endal tohutult laia nomenklatuuriga laoseisu hoida, aga see ei tähenda, et niisugune olukord mulle meeldiks. Mingil imelikul põhjusel saavad kodumasinapoed laia sortimendi kohal hoidmisega täitsa vabalt hakkama. Kui telekat, pesumasinat või külmutuskappi vaja, siis igas poes on neid kümneid eri mudeleid täitsa reaalselt olemas.

Kahju, et arvutijuppidega nii pole. Neid kulub mul tihedamalt, kui kodumasinaid.

Võtsin kasutusele uues sildi "Häda ja viletsus" ja tähistasin sellega ka mõned vanemad virinapostitused.

EDIT: Thara veebilahendused küsib, et kas e-poodid aeg hakkab läbi saama.

Sildid: #, #, #, #
5 comments on “Korralikku arvutipoodi meil polegi
 1. Marko Kivimäe ütleb:

  Seepärast pole enam arvutijuppide poode, et veebipoed, GNT frontend’id, on kaotanud mõtte letil juppe pakkuda. Sest inimesed käisid ja näppisid poes asjad ära ning tellisid odavamalt veebipoest.

 2. Aarne ütleb:

  See võib loogiliselt võttes põhjenduseks olla küll. Kahju.

 3. Margus ütleb:

  kodumasinatega on see teema, et kui külmkapp näiteks 3 aastat näidisena poes seisab siis müüakse see ikka väikese kattega ära. kui aga pc peaks kolm aastat letil seisma siis ei ole algsest hinnast enam suurt midagi järel.

  Ma pead ei julge anda, aga ma arvan, et kodumasinate turg on kõvasti suurem ka kui IT vidinate turg.

  kodumasina ostul määrab rohkem hetke emotsioon ja välimust vaadatakse rohkem kui nt videokaardi puhul.

 4. Margus ütleb:

  PS. 5 aasta pärast võtan oma sõnad tagasi.
  surevad nii e-poed kui ka tava poed, asemele tuleb midagi “Argumented Reality” sarnast.

  https://en.wikipedia.org/wiki/Augmented_reality

 5. Aarne ütleb:

  5 aasta pärast on jälle ikaldus majas sest neid mälulaiendusi, mida kõrva taga olevasse slotti pista, peab kusagilt kaugelt tellima. Kohalikus poes on nagu nii ainult punased ja mustad saadaval.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*