Rämps? Rõdult alla!

Juba paar päeva ripub meie koridori teadetahvlil allolev silt:

Silt teadetetahvlilt

Ma võin aru saada  et konisid ja pudeleid rõdult alla loobitakse. Lapsed teevad salasuitsu, joovad salajooke ja siis ei saa ju asitõendeid vanematele vahelejäämise hirmus tuppa jätta.

Konisid olen isegi visanud, aga mitte enda rõdult. Kuna mu tuhatoosidel on rõdul imelik komme puruks kukkuda, siis on mul kodusel rõdul selleks otstarbeks viimasel ajal tühi õllepurk - konid kenasti hoitud, tuul tuhka laiali ei puhu ja maha kukkudes ei pudene eriti midagi välja ega purune. Koni kipub välja lendama mittesuitsetajate juures, kes kõrgetel korrustel elavad, kust ma lihtsalt ei jõua õue joosta. Ma ei ole selle üle uhke.

Isegi arvutitool on arusaadav. Koduarvuti jooksis kokku, närv läks mustaks aga arvutit ennast ei raatsinud üle rõduääre kupatada ja tool sai viha enda kaela. Seda kujutan ma väga selgelt ette - kargan vihasena püsti, rebin tooli sülle, torman rõdule (vahepeal panen tooli maha ja avan ukse) ja viskan tooli üle serva alla. Täitsa mõistetav.

Aga hügieenisidemed? Rõdul sidet vahetades polnud kasutatut kuhugi panna ja nii ta üle ääre lendaski? Ei viitsi prügi välja viia ja nii saab kogu prügikasti sisu jupphaaval tuulde lennutatud? Mõistatus.

* * *

On olukordi, kus mingi asja üle rõduääre saatmine on otstarbekas. Meie viimane jõulukuusk just seda teed mööda ära läks. Me elame piisavalt madalal, et visates kindel olla, et aknakontakte allpool ei tekki. Kuusk ootas paar minutit rahulikult ära, kuni me alla jõudsime ja ta sealt ära vedasime.

* * *

Ma mikskipärast arvan, et pildil oleva teate adressaatidele jääb selle sildi sisu arusaamatuks. Mitte tingimata keelebarjääri pärast vaid selle tõttu, et inimesed, kes oma kodurõdult niisugust kraami alla loobivad, ei suuda niisuguseid keerulisi lingvistilisi konstruktsioone üheski keeles mõista.

Sildid: #, #, #
11 comments on “Rämps? Rõdult alla!
 1. Merle ütleb:

  Miks sa selle kuuse allaviskamisest ja äravedamisest “meie” vormis kirjutad? Sellega tegelesin ju mina ainuisikuliselt, nagu ka kõik varasemad aastad.

  Sildi kirjutaja elas oma meelepaha välja, saab lihtsalt infarkti veidi hiljem.

 2. Celtic ütleb:

  Kodutüli on õhus?

 3. Merle ütleb:

  Tüli ei olnud plaanis.

 4. Morgie ütleb:

  Minu meelest on “meie” vorm sellise natuke kahtlase legaalsusega tegevuse puhul väga armas :)
  Noh, et kui teie majahaldur juhtub seda kuuse lugu lugema, pahaseks saab ja hurjutama tuleb, siis saab seda hurjutamist kahe inimese vahel lahjendada :D

 5. offf ütleb:

  Aga mina olin tubli. Võtsin sae ja häckisin kuuse siuh-viuh pisikesteks tükikesteks. Tükikesed panin Suurde Musta Kilekotti ja viisin välja. Võin ka kirjutada “meie” vormis, sest naine tegeles projekti jutimise ja motiveerivate loosungite hõikamisega!

 6. Merle ütleb:

  Jah, eks see tükeldamine on loomulikult õigem, kui kuuse rõdult allaviskamine. Olen nõus ka hurjutamise välja kannatama. Arvestades aga jõuvahekorda kuusk versus arvutitool, siis kumb hullem on?

 7. Aarne ütleb:

  Morgie: Kui keegi õiendama tuleb, siis saab laste kaela ka ajada. :)

  offf: Toas saagimine ajab ju saepuru laiali ja okkad pudenevad põrandale. Pärast on koristamisega tükk tegemist. Selle pärast ongi kaval kuusk ühes tükis võimalikult otsemat teed toast välja kupatada.

 8. vivian ütleb:

  Mittesuitsetaja rõdule saab ka kaasa võtta õllepurgi või tühja mahlapaki millesse konid poetada. Ma oma külalisi nendega varustangi.
  Lihtsalt…

 9. lipelgas ütleb:

  arvestades möödunud talve lumeolusid ja meie maja mõningate korterite elanike käitumisharjumusi prügi sorteerimisel, oleks paari kuu pärast prügi hakanud nende akendest tuppa tagasi sadama.

 10. Robin ütleb:

  Täielik müstika. Tõenäoliselt on prügikast umbes ja inimene ise ratastoolis, et ei viitsi eriti erineva “pasaga” prügikasti juurde vantsida. Kuigi jäi mulje, et arvutitoole sajab pidevalt, rikas rahvas, polegi midagi öelda. :D

 11. offf ütleb:

  Ockad kukuvad põrandale nii kui nii. Lapsele hari ja kühvel pihku ja viuh-viuh. Ülejäänu saab tolmuimejaga ära tõmmata.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*