Eelmise aasta lõpul tellisime firmale vinge CMS lahenduse. Töö saime kätte nii, et tegija paigaldas selle meie serverisse ja häälestas ära. Tore. Selleks, et ma kuritegelikult teiste tehtud tööd ära ei varastaks olid osad failid krüpteeritud Zend'iga. Eks ta muidugi minu jaoks ebamugav on, aga ma mõistan.
Mina sünkroniseerisin kõvakettal ja serveris olevad failid Dreamveawer'iga ära ja olin rahulik - kui veebiserver lendab, siis minul on kohe backup olemas. Oma backup'idest tegin veel omakorda backup'i teise firma sisevõrgus olevasse masinasse.
Kui üheaegselt oleks veebiserver surnud ja meie kontor maani maha põlenud, siis oleks ma ainult teenusepakkuja backup'idele pidanud lootma. Tundsin ennast suhteliselt muretult.
Nädala alguses tegi teenusepakkuja oma serveris mingisuguseid muudatusi. Seoses sellega ei klappinud enam serveris ja minu kõvakettal olevate failide kellaajad. Esmaspäeval saatis Dreamweaver minu kõvakettalt failid uuest serverisse. Teisipäeval olin välitöödel. Kolmapäeva hommikul avastasin, et firma kodulehekülg ei tööta.
Pikad kõned teenusepakkuja kasutajatoele, taastamised uuematest ja vanematest backupidest ja ikka ei midagi. Lõpuks aitas see, kui teenusepakkuja taastas töötava lehe oma backup'idest.
Ja siis saabus tõe hetk.
Dreamweaver käsitleb .PHP faili ASCII failina ja üritab seal ise reavahetusi majandada. Kui see fail on krüptitud ja on tegelikult binaarfail, siis on niisugune majandamine kurjast. Selgus, et minu bacupid ja backupide backupid sisaldasid kõik Dreamveawer'i poolt tuksi keeratud faile.
Tegin ka väikese katse. Võtsin .GIF faili suurusega 49 201 baiti. Nimetasin selle ümber .PHP failiks. Uploadisin selle Dreamveawer'it kasutades veebiserverisse. Veebiserverisse jõudis 13 baidine fail.
Teine katse. Uploadisin sama ümbernimetatud .GIF faili serverisse alternatiivse FTP kliendiga. Suurus klappis. Tõmbasin sama faili alla Dreamveawer'iga. Kõvakettale jõudis 49 436 baidine fail.
Kasutasin siiani Macromedia Dreamveawer MX nimelist programmi ja olin rahul. Eriti olin just rahul selle sünkroniseerimise osaga. Kuna osad failid võisid muutuda kohalikul kõvakettal ja teised hoopis veebiserveris, on see sünkroniseerimise funktsioon väga mugav.
Leidsin netist küll mingi häki, kuidas sundida Dreamveawer'it binary modet kasutama aga minu puhul see mikskipärast ei tööta. Nüüd otsin alternatiive. Soovitused on oodatud.
EDIT: Lahendus leitud: Kuidas Dreamweaver ja Zend omavahel jälle ära leppisid.
[…] ükskord sellest, kuidas Dreamweaver ei osanud PHP faile binary'na käsitleda. Kuna mulle Dreamweaver väga meeldib, siis tuulasin põhjalikult ringi ja leidsin […]