Miks ma endale uut domeeni ei võta

Toompark : mees ja peldikÜleeile 05.07.2010 suure pauguga mittestartinud uus domeenikord ei aja mind praeguse .pri.ee domeeni pealt minema. Ma olen selle küljes päris kõvasti kinni ja lahtisaamiseks ma praegu head võimalust ei näe.

 • Olen pikemat aega kasutanud toompark.com meiliaadressi, seda teavad mu sõbrad, olen seda mitmetel saitidel registreerumiseks kasutanud ning see on trükitud mu visiitkaartidele.
 • Mu blogi esilehe Google Pagerank on 6 ja toompark.com oma on 3.
 • Mitmed teised blogijad on mu blogisse linkinud. Mõnega neist vast saaks ka kaubale, et nad oma lehtedel olevad lingid peale kolimist uuendaksid aga teistega on see keerulisem.
 • Ma ei taha, et peale seda, kui ma toompark.com domeenist loobun, võtab selle üle mõni kurjam, kes sinna miski hasartmängu- või täiskasvanutesaidi teeb.

Niisiis, praegu tundub mulle, et kaotada on palju ja võita vaid 349.- krooni aastas. Toompark.com on küll minu oma (3 aastat = 20$!) ja praeguse seisuga aastaks ettegi makstud aga kolima ma veel ei kiirusta.

Ainuke lahendus, mida ma praegu näen, on oma elamine toompark.com peale kolida, kogu toompark.com sinna ümber suunata ja .pri.ee hoidmise eest veel paar aastakest maksta. Peale seda saaksin selle ilma eriliste kaotusteta hüljata.

Miks ma siis juba mitmendat korda uue domeenikorra kohta sõna võtan? Minu meelest on nimi.pri.ee ja nimi.ee samasugune maksustamine ebaõiglane ja minu õiglustunnet riivav. Seepärast kutsun kõiki .pri.ee omanikke, nende sõpru ja sugulasi ning kõiki muid toetajaid osalema piketil ning andma oma allkiri petitsioonile.

Sildid: #, #, #, #, #
3 comments on “Miks ma endale uut domeeni ei võta
 1. Indrek ütleb:

  Mina olen üks neist, kes on nõus lingid uuesti tekitama.

  Maadlen isegi hetkel sama küsimusega ja kaldun üsna tugevalt kolimise suunas.

  Eesti ei ole nimelt sedavõrd suur turg, kes võiks endale lubada sellist raha küsida.

  See on loomulikult IMHO sisteem.

  On, kuidas on, aga aadressi vahetus ei peaks küll sisulist olukorda muutma.

  Parimat!

  Indrek

 2. Aarne ütleb:

  Mind pahandab kõige rohkem ikkagi see, et .pri.ee ja .ee on sama hinnaga. Osale.ee’s käisin ja hääletasin siiski ära. Kui väga paljudest erinevatest kohtadest signaale tuleb, et inimesed uue korraga rahul pole, siis äkki midagi kusagil muutub.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*