.PRI.EE jäägu vabaks!

.pri.ee vabaks!Juulis hakkavad kehtima uued .EE domeenireeglid mis toovad meile palju toredaid uuendusi. Lisaks paljule heale ja edumeelsele on uutes reeglites kirjas, et kõik domeeniomanikud, sh. .PRI.EE omanikud, peavad edaspidi iga-aastaselt rasket raha maksma hakkama. Minu meelest on niisugune .EE ja .PRI.EE ühele pulgale seadmine ebaõiglane.

.PRI.EE domeeni vabaks jätmise poolt on sisalik.dragon.ee/pikett/ lehel algatatud aktsioon. Kes vähegi hoolib, võiks seda lehte külastada ja asja üle natuke mõelda.

Mida sa saad kohe teha:

 • Anna toetusallkiri petitsioon.ee lehel.
 • Mine kampaanialehele ja loe materjalid läbi. Lisa sealt enda kodulehele või blogisse bänner, et ka su külastajad aktsioonist teada saaks.
 • Teavita sõpru, sugulasi, tuttavaid, jne ning kutsu ka nemad osalema.

.FIE.EE omanikud võiksid samuti kampa lüüa. Meil ju riiklik poliitika peaks olema igasugust ettevõtlust soosival suunal? Uut projekti käivitades loetakse mõnikord sente, mitte sajaseid või miljoneid ja kodulehe avamine uue asja toetuseks peaks olema võimalikult odav.

Vanad reeglid olid karmid aga pea iga üks, kes vähegi viitsis, sai neist ka mööda hiilida. Kuidas sa muidu ikka seletad seda, et mõnedel firmadel oli mitu .EE domeeni ja ka mõned eraisikud neid kasutavad. Muutust on vaja!

Huvitav ainult, et miks kampaanialehel kusagil mingeid korraldaja või algataja kontaktandmeid ei leia. Twitteris jagamise võimalust kah polnud. Nendest puudustest hoolimata võiks iga netihuviline oma hääle anda. Otsus .PRI.EE sama karmilt, kui .EE maksutada, muudab tõenäoliselt Eesti tuleviku. Halvemaks, mitte paremaks.

Sildid: #, #, #, #, #
5 comments on “.PRI.EE jäägu vabaks!
 1. Irve ütleb:

  Korraldaja andmetega on nii, et need on tegelikult leitavad “veebilehelt” alt, kui keegi kampaaniaga liitujate lehele end vihjata soovib. Püüan kontaktandmed kuskile poetada.

  Twitteri mõte tundub mõistlik.

 2. Larko ütleb:

  Ma ei ole selles sugugi kindel, kas riik peab just pri.ee domeene doteerima. Ajalooliselt pärinevad need vanade reeglite ajastult, kus (vähemalt kirjade järgi) ei tohtinud eraisikud ee-domeene regida. Et ühed on võrdsemad kui teised, on iseasi

  Mida aga toob pri.ee juurde, millest teisi domeene kasutades ilma jääb? Mulle on enam vähem savi, kas mu veebisisu com, org, net, ee, eu või milleski teises keskkonnas ilmub. Küll aga võiks küsitav tasu teistega paremini kooskõlas olla.

  Pole kuskilt leidnud teavet selle kohta, palju pri.ee-domeene praegu on olemas ehk kui palju riik soovib maksustamisega raha saada. Väga suurtest summadest ei tohiks jutt olla. Sellegi poolest oleks kena suurusjärg teada saada et võiks võrrelda, kas selle rahaga saaks midagi kasulikumat teha kui pri.ee’t toetada.

  Ma pole absoluutselt algatuse vastu, kuid toetada ka ei saa, vähemalt seniks kuni täpsemaid andmeid saan.

 3. Aarne ütleb:

  Praegu on EPL artikli andmetel Eestis ~12000 .pri.ee domeeni. Riik teeniks nende pealt ~3.4 miljonit.

  Kui sa oled juba mõnda aega ühel domeenil tegutsenud ja sellega seotud meiliaadressi kasutanud, siis on kahju loobuda.

 4. Larko ütleb:

  Nijah, rahas asi ilmselt ei ole. Ega 3 miljoniga midagi väga mõistlikut korda ei saaks.

  Äkki võiks teha nii, et uusi pri.ee-domeene ei antaks ja need, kellel see seni olemas, saaksid vastava ee-domeeni tasuta? Siis saaks juba ajaloolisest reliikviast lahti. Mõistagi peaksid nimeserverid sel juhul pri.ee’le suunatud päringud ee’le edasi suunama.

 5. Aarne ütleb:

  Mina tellisin just asja uued visiitkaardid .pri.ee andmetega. Kuulus blogi “Larko peegel” viitab m6nele mu postitusele.
  Kahju oleks seda k6ike kaotada.
  Mina olen nende killast, kes nutavad, ja maksavad.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*