Miks mu blogis reklaami ei ole?

KorgidMinu blogis pole kunagi reklaami olnud. On olnud mõned postitused, mille eest ma olen kas raha või muid hüvesid saanud. Paremas servas on vahest olnud ja on praegugi mõned bännerid aga kõik need on tasuta toetanud ideid mida ma ise olen tähtsaks pidanud. Otsest, tasutud reklaami, pole olnud.

Asi pole mitte selles, et mul raha poleks vaja või ma ei sooviks reklaami avaldada. Majandussurutise tingimustes kulub igaühele väike lisaraha ära ja ega natuke reklaami blogi halvemaks ka ei teeks.

Reklaami mittenäitamisel on väga lihtne põhjus: ma pole leidnud ühtegi inimest või asutust, kes sooviks mulle reklaami näitamise eest raha maksta. Muidugi see "mitteleidmine" tuleneb osaliselt ka sellest, et ma pole lihtsalt otsinud.

Proovisin täna Google AdSense’ga liituda. Kahjuks tuli juba natukese aja pärast meilitsi teade, et ma ei saa liituda kuna mu sait on vales keeles. Samas, ma olen näinud eestikeelsetel saitidel Google reklaame. Kuidas neil on õnnestunud asi käima saada, seda ma kahjuks ei tea.

* * *

Kui sa oled ise huvitatud või tead kedagi, kes tahaks siin reklaami näidata, siis olen ma kõigile pakkumistele avatud. Võta minuga ühendust!

Sildid: #, #, #, #
8 comments on “Miks mu blogis reklaami ei ole?
 1. Oleg ütleb:

  Need, kes omavad inglisekeelset saiti ja sinna AdSense panid saavad ka eestikeelsetele saitidele panna, kuna iga kord ei pea saidi aadressi sisse toksima. Lihtsalt pane kood vajalikule saidile ja voila.

  Iseasi kas midagi asjalikku ka näitab. Kui sisu lehel peamiselt eestikeelne näitab enamasti USA heategevuste reklaame, mille eest tasu ei saa.

  Huvitav kas Eesti heategevused selle Google programmiga liituda saaks… Vaevalt meilt keegi Katrina ohvritele midagi annetaks. Samas Eesti loomade varjupaikadele kindlasti.

 2. Aarne ütleb:

  Nii lihtne, et ise selle peale ei tulnudki. :) Kahju, et mul ühtegi inglise keelset saiti pole. Peaks vist oma iGoogle lehele AdSense tellima ja sama koodi oma blogisse panema.

  Google reklaamides olena ma igasugu eestikeelsed mobiilihelinate ja -mängude reklaame näinud. Teiste hulgas ka seda firmat, kes inimesi vastikult tüssab.

 3. friizu ütleb:

  Google AdSense on igati tore, aga eesti keelse sisu puhul näidatakse reklaame väga harva (neid lihtsalt on vähe) samas saad alati näidata enda tehtud alternatiivset reklaami (selleks saad määrata urli mida kuvatakse siis kui googli reklaam puudub.

  Kui sa oled PayPal kasutaja, siis üks uus teenus on inlinks.com, minu paypal kontole on sellega tulnud kahe kuuga 15 USD, mida saan kasutada siis oma äranägemise järgi (näiteks domeene osta vmv.). Ka see teenus eelistab ingliskeelset sisu, samas piisab ka, kui kirjutad mõnest brandist, mis ennast reklaamida soovib. Teenus on googli omast erinev. Asja loogika on lihtne, teatud sõnad sinu postitustes tehakse automaatselt linkideks ja selle eest saad kopika. Näiteks kirjutad sony telekast ja kui sony on reklaami ostnud, siis muutuvad kõik “sony” sõnad linkideks sony kodukale. (on võimalus ka tsenseerida, ehk ebasoovitavad reklaamid maha võtta). Asjal on wordpress tugi aka plugin. Asja plusiks on ka see, et üle kantakse ka pisikesed summad, googli puhul on miinimum väljamakse 100 usd, mida eestikeelne blog kogub ikka mitu kuud …

 4. friizu ütleb:

  mm juba jahumiseks läks, siis 1 tip veel, nimelt feedburner laseb ka rss voo AdSense kontoga siduda ;). Ehk siis googli reklaamid ka voogudes …

 5. Aarne ütleb:

  Inlinks sarnased teenused mulle ei meeldi. Kui kusagil sisu kõrval või siegi vahel olev reklaam eriti ei häiri, siis sisu reklaamlinkideks tegemine on rõve. Seda teed ma ei lähe.

  AdSenset proovisin selle pärast, et see on kõige kuulsam. Eraldi inglisekeelset saiti lihtsalt liitumiseks tegema hakata kah ei viitsi.

  Otsin muid võimalusi ja lahendusi. Rikkus tahab ju teenimist.

 6. friizu ütleb:

  jah muidugi : ) kuigi inLinks kohta mul miskit paha öelda ei ole hetkel, st ta on linkinud täitsa mõistlikult, ma vahest ikka kiikan, mida ta teeb …

 7. Oleg ütleb:

  Tegelikult eestikeelseid reklaame Googlel jaguks. Lihtsalt arvestades, et Eesti turg on väike ei soovi Google oma teenistust jagada. Klikipettuse oht suurem ja relevantsus väiksem (saite ja reklaame vähem), mis võib AdWordsi kliente eemale peletada.

  Samas sain tuttavalt teada, et Leedus hakkas AdSense taas tööle, vahepeal ei töödanud tükk aega. Kohalikud tekstreklaamide firmad kerges paanikas.

 8. Tom ütleb:

  Ei tunne kedagi kes tunneks kedagi kes oleks Google Adsense reklaamide abil head raha teeninud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*