Minu WordPress’i pluginad VOL1

WordPressKasutan päris suurt hunnikut WordPress’i pluginaid. Otsustasin oma kogemust lugejatega jagada: äkki on kellelgi sellest kasu või oskab keegi asenduseks midagi paremat soovitada või tähelepanu mõnele seni kasutamata vajalikule pluginale juhtida.

Kuna pluginaid on kasutusel tõesti palju, siis kirjutan igas postituses ainult kolmest pluginast. Väljendit "pistikprogramm" ei kavatse ma ei nüüd ega ka edaspidi kasutada.

404 Notifier - plugin teavitab mind RSS’i vahendusel blogis ilmnenud 404 juhtumistest, st olukordadest, kus kasutaja on proovinud mõnda puuduvat lehte või faili laadida. Eriti kasulik, kui oma blogis suuremaid muudatusi teha, näiteks aadressi või permalinkide struktuuri muuta. Võimalik on teated ka e-mailile tellida. Selle plugina autor, Alex King, on teinud terve hunniku huvitavaid pluginaid, millest nii mõned ka minul kasutusel on.

Akismet - Minu pea ainuke spämmitõrje mida olen oma blogis ka korduvalt ülistanud. Paar üksikut legitiimset kommentaari on ta küll kinni pidanud ja mõne üksiku spämmi läbi lasknud aga üldiselt võib rahul olla. Lisaks Akismet’i kasutamisele on mul WordPress’i seadetest  määratud, et üle 3 lingi sisaldav kommentaar läheb modereerimisele. Mõnda pisikest nippi kasutan veel aga põhiliselt ongi Akismet kogu mu spämmitõrje.

All in One SEO Pack - Tegeleb blogi otsingumootoritele optimeerimisega. Parandab mõned WordPress’i enda puudujäägid lehe tiitlite ja META-tag’ide osas ning keelab otsingurobotitel vales kohas nuuskimise. Peale selle plugina hiljutist kasutuselevõttu kadusid mul mured topelt või liiga lühikeste tiitlite, META-kirjelduste ja muu säärasega. Miks need META-tagid olulised on, saab lugeda DreamGrow blogist.

Järgneb...

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Minu WordPress’i pluginad VOL1
  1. Lembit ütleb:

    Mitte sugugi seotud WP-ga, aga tähtis 404-teemal laiemalt. Matt Cutts: Free links to your site.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*