Näpunäiteid matkajatele

ReisijadKunagi lapsepõlves lugesin üht taskuformaadis matkaja käsiraamatut. Nüüd tõi kaasa ühe samasuguse koju ja loomulikult lugesin ma selle kohe kaanest kaaneni läbi. Siinkohal mõned näpunäited ja juhised edukaks matkaks:

Sissejuhatus: Kui teete matkal esimesi samme, siis toimige nii - alustage laupäeval. Järgmisel nädalavahetusel võite minna rännakule juba reedel. Siis saate matkamõnusid hoopis rohkem tunda. Ka esialgne kartus, et te ei jõua seljakotiga käies kaaslastele järele, on nüüd kadunud. Nii jõuategi selleni, et pakite juba neljapäeval seljakoti ning reedel pärast tööd ei tõtta mitte koju, vaid vabasse loodusesse.

* * *

Keda kaasa võtta: Kui komplekteerite matkagruppi tuntud inimestest, oma töökoha või õppeasutus töötajatest, ärge kutsuge kaasa virisejaid. Küllap te neid juba tunnete - neid, kes kuskil ega kunagi, ei kellegi ega millegagi rahul ei ole. Niisuguseid siiski kahjuks veel leidub ja nad võivad kogu grupi ilusad elamused rikkuda. Kaasa ärge võtke ka neid, kellest on teada, et nad võiksid seljakotti vajaliku kraami hulka pista pudeli kibedat või magusat, aga kanget. Las nad lähevad nende seltsi, kes istudes või lamades pudelit tühjendavad. Kõigist ülejäänutest aga saavad kindlasti tublid matkakaaslased.

Kuid pidage! Eespool öeldu ei pruugi olla sugugi nii kategooriline. Võib ka otse vastupidi! Kui teie matkagrupp on paisunud küllalt suureks, kui esimestest matkamõnudest on välja koorunud tõeline rännukihk kogemusi palju, hakake kavandama plaane ka virisejate ning napsisõprade kaasahaaramiseks.

* * *

Auto-motomatkad: Suurepäraseid võimalusi annab viiepäevane töönädal. Paene põhjarannik, kupliline Lõuna-Eesti ning kadakane Saaremaa, kõigi nende kohtadega jõuame nädalavahetusel tutvuda.

* * *

Matkaaruanne: Matkaaruanne kujutagu endast kirjalikku konsultatsiooni järgmistele samasse rajooni suunduvatele gruppidele. Aruande maht ja sisu sõltuvad matka raskuskategooriast ning rajoonist.

Muidugi olgu aruanne lühike ja konkreetne! Matkarajooni järgmiseid külastajaid ei huvita see, kui palju ja mida sõi Mari või Jüri näiteks kolmandal matkapäeval. Familiaarne ja intiimne muljetekogu jäägu grupiliikmete isiklikuks mälestuseks!

* * *

Matka ettevalmistamine: Matkajatel on saanud heaks tavaks lüüa käed külge kõikjal, kus vaja. Ei saa ju tõeline rändur rahulikult edasi minna, kui teeäärsel põllul käib kibekiire heina- või viljakoristustöö, silmapiiril aga ähvardab äikesepilv.

Suusamatka võime seostada loenguga kohalikele elanikele või isetegevusliku esinemisega.

* * *

ALLIKAS:
Matkatarkuste taskuraamat
kolmas, täiendatud trükk
Kirjastus "Eesti raamat"
Tallinn 1970

Kogu see tarkus, mis siin kirjas on,  on saadud juba esimese 30lk jooksul. Seal tuleb pärast veel huvitavaid kohti kus näiteks jutustatakse sellest, kuidas pesu peaks ikka korra nädalas vahetama, jne. Google otsing ütleb, et selle raamatu saab kätte <5€. Ma küll soovitan.

 

Sildid: #, #, #
One comment on “Näpunäiteid matkajatele
  1. Espresso ütleb:

    Need on pärsi head nõuanded. Vahest ise ei olegi tulnud nende peale. tänud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*