Netipost tembutab jälle

Netipost - PRO AgentuurMõni aeg tagasi kirjutasin ma sellest, kuidas Netipost / PRO Agentuur OÜ on nii osav spämmer, et võltsib saadatavas rämpsus nii saatja kui ka vastuse aadressi.

Paari päeva eest sain neilt uue kirja, jälle samale, aastaid mittekasutatavale aadressile.  Kirja sisu on täpselt sama, mis möödunudki korral, muutunud on vaid saatja aadress (@hot.ee).

Netipost ise väidab, et nende andmebaasis on 500 000 meiliaadressi. Kuna minu aadress on topelt, siis tegelikult on neil ju hoopis 499 999 aadressi ja kes teab, mitu aadressi seal veel topelt on. Äkki nad valetavad veel kusagil...

Niisuguse valeliku firmaga pole küll mõtet äri ajada.

Sildid: #, #, #, #
One comment on “Netipost tembutab jälle
  1. andris ütleb:

    Ajaloolistel põhjustel on e-posti andmete võltsimine imelihtne. 1973 aastal välja antud standardi RFC 561 alusel koostatud kirjad on endiselt täiesti valideeruvad ja jõuavad adressaadi kirjakasti täpselt samamoodi kui kõige moodsama mailikliendi koostatud. Ainus sisulisem muutus toimus aastal 1982 kui anti välja SMTP standard RFC 821 mis reguleeris kirjade edastamist serverilt serverile, kuid kirja formaat jäi samaks (enne seda edastati kirju üle FTP prototkolli).

    Tänased süsteemid on enamvähem täielikult tagasiühilduvad sellesama 1982 aasta seisuga. Tol ajal aga kasutati e-posti veel “sihipäraselt” ning mingisugusestest kaubanduslikest teadaannetest ja veel vähem sulaselgetest pettustest e-posti teel ei osanud keegi uneski näha. Vahepeal on elu edasi läinud, aga e-mail ja selle tehnilised turvaaugud on jäänud samaks, mis võimaldabki igasugu spämmeritel aktiivselt tegutseda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*