Taarakott pähe!

Täitsin lihtsalt huvi pärast ka selle kuulsusrikka IRL’i küsitluse ära. Kes täitnud pole, siis nendele väike ülevaade.

IRL küsitlus

Küsimused on kõik üsna "Kas sa oled hea või paha" ja "Kas sulle meeldivad head või halvad asjad" stiilis. Tüüpiliselt populistlik ma ütleks.

Kes saaks vastata küsimusele "Laste ilmaletoomine ja üleskasvatamine on oluline panus ühiskonna arengusse. Kas pensionitõusu suurus peab sõltuma laste arvust?" või "IRL-i valitsuses oleku ajal on keskmine vanaduspension tõusnud 44%. Kas teie arvates tuleb eakatele tagada kindel pensionitõus ka tulevikus?" eitavalt? Mina tegelikult saan. :)

Kahele küsimusele, "Milline on Sinu jaoks kõige olulisem teema või probleem tänases Eestis?" ja "Mida tuleks Sinu arvates teha, et tagada Eestile kindel tulevik?" saab vastuse vabas vormis anda, ülejäänud 13 küsimusele tuleb valikvastuste hulgast sobilik leida.

Ma ei suuda kuidagi uskuda, et niisuguse küsitluse tulemustest mingit kasu, peale vastajate andmete korjamise, võiks olla. Selleks, et oma vastused kirja saada, pead sa avaldama oma nime, sünnipäeva ja elukoha. Meiliaadressi ja telefoninumbri avaldamine on vabatahtlik. Lisaks pead sa nõustuma tingimusega, et IRL võib sulle ka edaspidi infot saata.

Ja nüüd kõige tähtsam!

Sümboolikaga kingitusest valisin loomulikult taarakoti.

Kui ma selle kuulsusrikka koti kunagi kätte saan, siis tõmban ma selle endale pähe ja tõestuseks avaldan sellest oma blogis ka pildi.

See on minu valimislubadus!

Sildid: #, #, #, #, #, #
5 comments on “Taarakott pähe!
 1. zeeta ütleb:

  Selleks, et oma vastused kirja saada, pead sa avaldama oma nime, sünnipäeva ja elukoha. Meiliaadressi ja telefoninumbri avaldamine on vabatahtlik. Lisaks pead sa nõustuma tingimusega, et IRL võib sulle ka edaspidi infot saata.”” – see on sinu probleem, mitte kysitleja oma.
  Kui kingitust ei soovi, ei pea sa avaldama isikuandmeid, muide. nt mina aei avaldanud. Samas aga oli täiesti vaba voli oma isiklikku arvamust avaldada.Kui palju sellest arvesse läheb, pole enam minu v sinu mure, see jääb poliitikute sydametunnistusele.Kusjuures igayhe pilli järgi ei saa keegi tantsida.
  Seniolnutest on nimetet kysitlus siiski kõige mõttekam valimispropaganda.Õhkutäis demadoogidest ja plakatilõustadest on siiber.

 2. Aarne ütleb:

  Isegi kui sa kingitust ei taha, siis andmete kirjasaamiseks TUELB igal juhul avaldada oma nimi, postiaadress ja sünnipäev. Telefon ja e-mail on vabatahtlikud. Kontrollisin just praegu üle.

 3. telc ütleb:

  Villane müts või kindad – Ene Ergma enese kootud :)
  Nagu ennemuistsel ajal oli hernekeppide valik.

 4. offf ütleb:

  Doh! Need pensionieakysimused on ju omavahel seotud. Kui esimesele vastad jah, siis teisele v6id kindlalt ei vastata. Sest neile, kes viitsivad laste kasvatamisega j2nnata on pensit6us niikuinii tagatud. Isekad egoisitd kes papi dolce gabbana ja ray bani peale otsustasid kulutada k2rvaku n2lga minu poolest.

 5. Larko ütleb:

  Esimesele küsimusele niisugusel kujul ei saaks ma jaatavalt ega eitavalt vastata. “Olulise panuse” ühiskonna arengule saab kindlasti anda ka inimene, kes lapsi ilmale ei too ja/või kasvata. Asi on enamasti isiklikus valikus, millele vabas ühiskonnas on igaühel õigus. Seepeale veel need, kes ühel või teisel põhjusel lapsi viljastada või sünnitada ei saa.

  Seega ei saa heaks kiita pensioni suuruse sidumist laste arvuga isiku tasemel, kuid kindlasti sõltub kogu pensionisüsteemi jätkusuutlikkus sellest, kui palju ühiskonnas tervikuna järelekasvu on.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*