Külalispostitus: Veebimajutuse valimine – Eesti versus muu maailm

HostgatorTänapäeval toimub suur osa äritegevusest internetis ning interneti osakaal ärivaldkondades kasvab iga päevaga. Kodulehekülg on ettevõtete jaoks üks olulisem, tihti kõige olulisem reklaami kanal. Iga ettevõtja tahab, et tema firma kodulehekülg oleks alati kõigile nähtav ning töötaks viperusteta.

Sarnaselt ettevõtjatele, kasvab kodulehekülgede populaarsus endiselt ka tavainimeste seas. Üha enam võib kohata eraisikute blogisid, fotogaleriisid jne.

Selleks, et tagada veebilehtede töökindlus, tuleb veebimajutuse valikul arvestada mitmete teguritega. Vaatame 4 peamist tegurit ja teeme nende põhjal ka kõige tavalisemale arvutikasutajale veebimajutuse valimise lihtsaks.

1) Piirangud versus piiranguvabadus

Kõiksugu piirangud elus on tavaliselt üsna tüütud. Sama kehtib ka veebimajutuse puhul. Eriti tüütuks ja segaseks muutub asi siis, kui sa ei saa täpselt aru, mida teenusepakkuja sinu jaoks piirab ja mida mitte - tavakasutaja ei pruugi teada, mida tähendavad lubatud domeenide arv, andmeedastusmahu suurus, MySQL andmebaaside arv ja nii edasi...

Siinkohal on valiku tegemine õnneks väga ilmne ja lihtne. Välismaa veebimajutuse teenusepakkujad ei sea teile ühtegi piirangut. Eestis kahjuks sellist teenusepakkujat ei leidu.

Eesti versus muu maailm: 0:1 muu maailma kasuks.

2) Usaldusväärsus ning professionaalsus

Usaldusväärsus on iga teenuse puhul ülimalt oluline. Võiks ju arvata, et Eestist teenust ostes oleme sellele lähedal ja probleemide puhul on neid selle võrra ka lihtsam lahendada. Taaskord kahjuks ei pruugi see nii olla.

Välismaa veebimajutuse pakkujad on enamasti suured rahvusvahelised ettevõtted, kelle turuks on terve maailm. Firmades liiguvad suured rahad, mis annab võimaluse serveriparke uusima tehnoloogiaga varustada. Lõppkasutajale ehk teile tagab see kvaliteetse teenuse, mis on alati ajaga kaasas.

Samuti on rahvusvahelistele firmadele nende imidž äärmiselt oluline, kuna konkurents on väga tihe. Kui Eestis kohtab professionaalset klienditeenindust harva, siis mujal maailmas valitakse just klienditeeninduse järgi, kelle teenuseid kasutatakse. See ei kehti ainult veebimajutuse valdkonnas, vaid kõigis ärivaldkondades. Seega pööravad firmad oma klienditeenindusele suurimat rõhku, mis lõppkasutajale tähendab 24/7 365 päeva aastas teie probleemidega tegelemist professionaalsel tasemel.

Eesti versus muu maailm: 0:2 muu maailma kasuks.

3) Hind

Kvaliteedi tõustes tõuseb üldjuhul ka hind. Tihti peavad inimesed hinna pärast kehvema toote või teenuse valima, kui nad sooviksid. Õnneks on hinna kujunemisel ka konkurents määrav. Mida see meie jaoks tähendab?

Kuna veebimajutuse maailmaturul valitseb tihe konkurents, siis ei saa ükski tippu pürgiv firma enda teenusele kõrget hinda määrata. Vastasel juhul lihtsalt keegi ei ostaks nende teenust ja valiks mõne teise teenusepakkuja. Seega hinnad on väga sarnased ja konkureerivad ka Eesti veebimajutuse teenusepakkujatega.

Eesti versus muu maailm: 1:3 muu maailma kasuks.

Tekkis huvi? Vaata: veebimajutus.


Külalispostitus Selle postituse on kirjutanud Martin Mägi, hostgatorestonia.com.
Tahad minu blogis oma teksti avaldada? Loe: Külalispostitused minu blogis - tahad ka?

Sildid: #, #, #
3 comments on “Külalispostitus: Veebimajutuse valimine – Eesti versus muu maailm
 1. Tõnu ütleb:

  No andke andeks, aga tegemist on ühe suure enesehaletsusliku jamaga. Küll meil on halb ja kõik, mis toimub VÄLISMAAL on hea.

  VÄLISMAAL ei ole kõik hea. Olen veendunud, et on tuhandeid VÄLISMAISEID teenusepakkujaid, kes pakuvad kehvemat teenust kui Eestis pakutakse – enamate piirangute ja vähema professionaalsusega.

 2. arvaja ütleb:

  mis reklaam see nüüd on? Koduleht ka Affiliate linke täis :D

  Sry, minult nahka ei koori ;)

 3. Aarne ütleb:

  Kus on affiliate lingid? Minu blogis? Ei ole!

  Hostgatorestonia.com lehelt leidsin ka ainult ühe – tellimiselehelt.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*