Peremudeli hääletus – tehtud!

Praegu on meil niisugune tore aeg, kus saab peremudeli muutmise poolt või vastu hääletada. Kuna ma ei ole ei pooldajate ega vastastega täiesti ühel nõul, siis otsustasin mõlemale oma allkirja anda. Nii nullivad mu allkirjad teineteist ära ja mina saan teada, et kuidas moodsal ajal allkirju kogutakse.

Uue peremudeli poolt:

Välja on toodud terve loetelu halbadest asjadest mille muutmisele mu allkiri võiks kaasa aidata ja loetelu lõppeb "- jne.". Ma ei viitsi kusagilt lisainformatsiooni otsida ja nii ma päris täpselt ei tea, mis selle "jne" taga peitub ja millele ma oma alkkirja annan.

Uue peremudeli poolt

IP aadress on õigesti fikseeritud aga sellest saab nalja- ja jamategemiseks anonüümse proxy abil mööda. Miskipärast küsitakse perekonnanime enne eesnime. Eesti keeles peaks justkui vastupidi olema.

Peale allkirja lisamist visati mind ilma mingi tagasisideta allkirja andmise esilehele aga seekord oli kast mu IP aadressiga kadunud. Teist allkirja anda ei proovinud.

Traditsioonilise peremudeli poolt: http://perekond.ee/

Kui sa oled mehe ja naise abielul rajaneva perekonna poolt ja mitteabielulisele kooselule seadusliku staatuse andmise vastu, siis on just see koht õige allkirja andmiseks.

Traditsioonilise peremudeli poolt

IP aadressi saab anonüümse proxy abil edukalt võltsida.

Miskipärast on neil minu isikukoodi tarvis. Isikukoodi kasutamine isiku identifitseerimiseks on üsna mõttetu tegevus - internet on täis inimeste nimesid koos isikukoodidega ja neid seal üles leida pole eriliseks probleemiks. Lisaks - vaevalt, et häältekogujad isikukoodi ja nime kokkusobivust kuidagi kontrollida saavad.

Peale allkirja andmist antakse mulle ka teada, et see on edukalt kirja pandud.

* * *

Kumbki hääletus ei saatnud mulle meiliga linki, millel klikkimine mu hääle kinnitanud oleks, st ma saaksin üsna mitu korda hääletada internetist leitud reaalsete nimede ja isikukoodidega ning pannes meiliaadressisk näiteks eesnimi.perenimi@mail.ee.

Ma ei usu, et minu antud allkirjast miskit kasu või kahju võiks olla. Olen neid eelnevalt mitmetele üleskutsetele andnud ja pole küll aru saanud, et neist miskit muutunud oleks.

Sildid: #, #, #, #
4 comments on “Peremudeli hääletus – tehtud!
 1. Larko ütleb:

  Seda laadi allkirjadel tõesti mõju ei ole ja seetõttu ma neid põhimõtteliselt ei annagi kui erandi korras. Eranditest tuleb meelde Lennart Meri leinaaavaldus ja Pärnu Uue Kunsti Muuseumi toetamine. Hästi argumenteeritud ajaveebi sissekanne on sootuks võimsam kui küsitava autentsusega allkiri.

 2. Vitali ütleb:

  tead, need hääletused on sarnased, sest tehtud sama skriptiga… EGN on jätnud viite autorile oma ankeedi alla… aga kristlased on julmalt skripti tuuri pannud

 3. Aarne ütleb:

  Larko: Kui ma ideed ikka toetan, siis ma annan tavaliselt hääle või allkirja kah. Praegusel juhul on mõlemad niisugused ei-liha-ei-kala tüüpi asjad.

  Vitali: Ongi! Mõlemas saidid jooksevad Joomla 1.5 peal. Ma pole eriti kursis, kui palju sealt neid (c) teateid eemaldada võib…

 4. Vitali ütleb:

  mõtlesin pigem seda, et mõlemad saidid kasutavad üht prantslaste täiendust joomlale

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*