PDF failide kokkuliitmine

PDF Merge ToolKui minult küsiti, et kuidas mitu PDF faili üheks kokku liita, siis ei osanud ma alguses midagi vastata. Hädast aitas välja sõber Google, kes paljude tasuliste lahenduste hulgas pakkus ühe lihtsa ent tõhusa tööriista: PDF Merge Tool.

Installifail on pisike (~318kb) ja install käib next -> next -> next meetodil. Peale paarisekundilist installi saab kohe PDF faile kokku panema hakata.

Kasutamiseks tuleb programm avada ja talle vajalikud PDF failid ette näidata. Enne kokkuliitmist saab veel failide järjekorda muuta. Midagi rohkem ise sättida ei saa ja pole vajagi.

Võtsin prooviks 12lk A4, 3lk Letter, 24lk 167x126mm ja 1lk 90x50mm PDF failid. Nende kokkuliitmisel mingeid probleeme ei tekkinud ja 8.6MB failidest tehti mulle uus 7MB fail.

Proovisin ka kahe failiga millest üks oli 13MB ja 1430lk ja teine samuti 13MB ja 1446lk. Peale liitmise alustamist tundus hetkeks, et programm jooksis kokku aga vaid paari sekundi pärast oli liitmine edukalt valmis. Tulemuseks 18MB ja 2876lk PDF fail.

Siis proovisin ühe dokumendiga, mille printimine, muutmine ja sisu kopeerimine olid keelatud ja liitsin ta tavalise PDF failiga. Liitmine töötas ja kõik piirangud olid justkui nõiaväel kadunud.

Ainukene häda tekkis niisuguste PDF failidega, mis avamisel parooli küsivad. Nendega PDF Merge Tool hakkama ei saanudki aga eks paroolieemaldamiseks on jälle teised tööriistad olemas.

Kokkuvõttes võib öelda, et tegu on igati asjaliku tööriistaga mis teeb täpselt seda, mida vaja. Üleliigsed kellad ja viled puuduvad ning see teeb programmi kasutamise väga kiireks ja lihtsaks.

Sildid: #, #, #
2 comments on “PDF failide kokkuliitmine
  1. BC ütleb:

    cool!

  2. vinge ütleb:

    vinge värk! olen seda koguaeg teada tahtnud!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*