Karbist välja: Tikud

TikutopsidAlustan välismaistes blogides laialt ekspluateeritud teemaga: uute asjade lahtipakkimine (unboxing). Asja mõtteks on see, et kui sa endale mõne uue asja saad, siis jäädvustad sa paki avamist ja uue asjaga seonduvaid esimesi muljeid. Eesti blogidest tuleb mulle esmalt meelde näiteks Photopointi ajaveeb kust ma analoogseid kirjutisi lugenud olen.

* * *

Kuna meil on kodus gaasipliit, siis oleme terve perega igapäevased tikukasutajad. Mina isiklikult olen ikke veel suurema osa oma elust ahjuküttega majas elanud ja mul on tikkude kasutamisel tõesti pikaajaline kogemus - võin end isegi teataval määral eksperdiks pidada.

Minul on uus 10-pakk tikke. Vaatame, et mis edasi saab.

Tsellofanist pakendis on 10 tikutoosi. Pakendi avamiseks, ehk siis tsellofaani purustamiseks ma eraldi tööriistu või -vahendeid ei vajanud - sain paljakäsi hakkama.

Tikutoos ise on umbes 5x3.5x1cm suurune, papist risttahukas mille 2 külge on kaetud abrasiivse materjaliga. Toosi ülemisel küljel on Rimi kaupluseketi logo. Topsi alumisel küljel on eesti keeles kiri "Tuletikud. Hoida lastele kättesaamatus kohas! Süüta suunaga endast eemale. Toosis Ca: 40 +/- 2tk. Tooja Indias. Maaletooja: SIA "Vengo". Pales 14, Riga, LV-1024, Latvia. Tel (+371) 67537540". Lisaks paistab sama informatsioon olevat esitatud ka leedu ja läti keeles.

Tikutopsid laiali

Tikkudel on ilusad punased pead mis sobivad topsiga hästi kokku. Panete tähele, et tikupead on punased, mitte tavapärast pruuni värvi!

Esimese tunde kättesaamiseks panin järjest 10 tikku põlema. Kõik neist süttisid esimesel katsel ja seega võib öelda, et tegu on kvaliteetse kraamiga. Peale seda katset oli toas tunda kärsahaisu mida mitte kõik kohalviibijad meeldivaks ei pidanud. Õnneks tikkude sihtotstarbelisel kasutamisel ei ole neid vaja 10-kaupa süüdata ja seda ei saa tegelikult negatiivseks omaduseks pidada.

Ehkki kiri pakendil lubas, et toosis on 40 tikku, oli neid ühes topsis tegelikult vaid 37 ja teises 41 tikku. Rohkem topse ma kontrollida ei viitsinud. Vanasti oli minu meelest topsis 50 tikku ja seega on elu vahepeal halvemaks läinud.

Ühe testpaki põhjale oli trükitud kuupäev 20/06/2009. Oletan, et tegu võib olla pakendamise kuupäevaga.

Kuna ma igapäevaselt kasutan tikke ainult gaasipliidi süütamiseks, siis sobiksid mulle ka niisugused tikud, kus väävel oleks mõlemas otsas. Nii saaks sama puidukogusega topeltarvu pliidisüütamisi teha. Kahjuks pole ma kuulnud, et keegi kusagil niisuguse kavala mõtte ellu oleks rakendanud. Puukallistajatel ja tikutootjatel on, mille üle järele mõelda.

Punase peaga tikud

Kokkuvõttes võib öelda, et tegu on hea tootega - täidab oma ülessande hästi. Nii pakend kui tööpõhimõte on aastate jooksul samaks jäänud ja see loodetavasti tähendab seda, et tegemist on ennast õigustanud kontseptsiooniga mille muutmiseks vajadus puudub.

* * *

Kui jälle mõne uue asja saan, siis jagan jälle kogemusi. Kui kellegi on erisoove või pakkumisi, siis olen neile avatud.

Käesoleva postituse puhul ei ole tegu Rimi promoga. Kui ma palusin kaasat, et ta poodi minnes mulle ühe 10-paki tikke tooks, siis ta ei teadnud, milleks mul neid vaja läheb. Mina omakorda ei teadnud, millisesse poodi ta läheb. Tegu on täieliku kokkusattumusega.

Sildid: #, #, #, #
9 comments on “Karbist välja: Tikud
 1. telc ütleb:

  See on lihtsalt vaimustav – cà 40 +/- 2
  Ehk 37 tikku on täiesti lubatud- 39-2
  Sellega saaks venitada koguse veel alla 33 tikuni. 35 ümardub veel üles, seal -2.
  Tootearendus :)

 2. veel tooteid ütleb:

  piim
  munad
  kempsupaber

 3. Priit ütleb:

  Raju värk!

 4. tiia ütleb:

  Sa võiks arendada seda postituse ideed ka edasi, et milleks kõigeks muuks seda toodet veel kasutatakse või võib kasutada.
  nagu näiteks vanasti vooliti tikudest hambatikke ja tikud sobivad ka käbiloomade jalgadeks.

 5. Aarne ütleb:

  Muna on tõesti huvitav objekt. Kui ma juhtun kusagilt mune saama, siis kirjutan kogemustest.

  Seda, kuidas asju meisterdamise juures kasutada, kirjutagu käsitööblogid. Ma ei saa neilt ju teemasid eest ära võtta. :)

 6. Mikk ütleb:

  Hangi endale töö, autor!

 7. Toivo ütleb:

  MIkul on huumorisoon ilmselt kirurgiliselt eemaldatud. Selline tõsine eesti talumees.

 8. Aarne ütleb:

  Mikk, mul juba üks on. Hoolimata MASUst on käed jalad tööd täis. Eks blogipostituste kirjutamise peale kulub kah aega ja nii mul enam lisatöökoha jaoks midagi üle ei jää.

 9. Marek ütleb:

  Tere, ega keegi ei oska arvata, millise logoga tikutoosil on puuosa kõige sirgem ?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*