Populaarne ajupoolkeratest lahendatud

Hetkel paistab, et pöörleva tantsija test on väga populaarne. Näitab kohe ära, et kuidas ajuga asjalood on.

Pronto blogist lugesin, et tema suudab tantsijat ainult päripäeva pöörlemas näha. Minul sama lugu. Nagu mitmest kohast kuulda, siis osad inimesed pidid nägema, et tüdruk tiirleb hoopis vastupäeva. Mina sellega hakkama ei saa.

Tegin väikse katse, panin muna pirukasse ja keerasin animatsiooni tagurpidi.Tulemus on näha allpool, vasakul on originaal ja paremal tagurpidi pööratud animatsioon:

Pöörlev tüdruk Pöörlev tüdruk

Kui nõuga ei saa tüdrukut vastupäeva käima, siis jõuga ikka saab. :) Kindlasti on kusagil keegi, kes väidab, et parempoolne tüdruk tiirleb päripäeva. See on vale, ma ise panin selle animatsiooni kaaderhaaval kokku ja tean täpselt.

Ja siia üks animatsioon veel nendele, kellel töötavad mõlemad ajupoolkerad pidevalt täisvõimsusel või siis hoopis mitte. Mis pidi pöörleb järgmisel pildil olev tüdruk?

Pöörlev tüdruk

Suurest tüdrukute jõllitamisest ei ole ma tegelikult enam üldse päris kindel, et milline tüdruk nüüd mis pidi pöörleb. Ajuga pole vist mõtet jamada, eriti enda omaga.

Sildid: #, #, #
29 comments on “Populaarne ajupoolkeratest lahendatud
 1. rojukene ütleb:

  Tegelikult sain ma ka Sinu parempoolse tüdruku päripäeva käima ja ma EI valeta. Nii väikese pildi puhul on see raskem, aga õnnestus, kui katsin teise tšiki käega kinni ja vaatasin parempoolse tibi jalgu. Kui need hakkasid teistpidi käima, läks teistpidi ka kogu keha. Trikk on pigem ülemise ja alumise poole koostöös ja see, kas kaadrid laduda üht või teistpidi, asja tegelikult ei mõjuta.

  Ma ise nägin ka alguses ainult päripäeva pöörlevat tüdrukut, aga ma jagasin jalgade vaatamise nipi välja. Võib vaadata kas tervet pilti (suuremat) või kui muidu ei õnnestu, siis kerida nii, et paistab vaid pool keha. Sealt edasi on tahtejõu küsimus ;)

 2. Ray D. Noper ütleb:

  Kui ma kõigepealt parempoolset pilti vaatasin – ja seejärel vasakpoolset – pöörlesid mõlemad ühtepidi, päripäeva :P

  Samas, kerides alla ja seejärel üles tagasi, ja pilte võrdlema hakates, hakkas parempoolne teistpidi pöörlema… YMMV :P

 3. kukupai ütleb:

  Eks see üks trikivärk on jah. Minul algul pöörles ühtpidi ja siis teistpidi ja mina ei saanudki aru, milleks see test mõeldud oli. Ajupoolkeradega pole siin küll pistmist.

 4. kurilane ütleb:

  “See on vale, ma ise panin selle animatsiooni kaaderhaaval kokku ja tean täpselt.”

  Aga vat ei ole vale. Sa võid oma kaadreid niipalju kruttida ja sättida kui tahad, optiline ilusioon jääb ikkagi kehtima. Pealegi pole siin ju tiirlemist ollagi, sest pilt on 2d. See tiirlemine tekib ainult sinu peas. Minul tiirlevad mõlemal pildil nii päri- kui vastupäeva. Sõltub sellest kuidas vaadata.

  Arvatavasti pole aju poolkeradega siin suurt midagi pistmist, tegemist lihtsalt optilise pettega. Ja see pete tekib sellepärast, et silmad/aju üritavad näha 2d pilti 3d’na.

 5. morgie ütleb:

  minul pöörlevad vahepeal mõlemad vastupäeva. vahepeal jälle sümmeetriliselt teineteisele vastu, vasakpoolne päripäeva ja parempoolne vastupäeva. kui viimati vaatasin
  eks see optiline pete on

 6. morgie ütleb:

  tee selline eksperiment ka, et vaheta tüdrukute asukohad ära, vasak paremale ja parem vasakule ja vaata, kumb siis kumbapidi pöörleb

 7. Pronto ütleb:

  Ma omalt poolt märkisin, et on inimesed, kes näevad seda asja ainult ühtepidi ja teised, kes näevad esimest korda teistpidi ja seejärel mõlemat pidi. Selle lehe peal on selle kohta ka seletus olemas mis on peidetud sõnade alla “spatial perception”. N.ö. parema poolkera inimestel onkõrgelt arenenud ruumitunnetus ja ning nad suudavad minimaalse info põhjal ümbritsevast üsna realistliku pildi enda jaoks saada. Tõsi, kui selline inimene mõne optilise illusiooni otsa komistab, siis ega ta ümber ei õpi kuna see läheb vastu tema sisseehitatud ruumikompassiga.

  Ma omalt poolt lisan, et ruumitunnetuse üks osa on ka ruumis liikumise tunnetus — ehk siis antud juhul keerlemine. Mina näiteks näen vasakut keerlemas ainult kellaosuti liikumise suunas ja paremat ainult kellaosutile vastupidises suunas. Sest (ma olen siin pisut empiiriline) ma NÄEN ja seega tean, et see on õige.

 8. Pronto ütleb:

  Ma märkasin ühte asja veel .. aegajalt õnnestub mul nad mõlemad ka teistpidi liikuma saada — isegi nii, et mõlemad ühtepidi ja mõlemad teistpidi, aga siis ma märkasin, mis asjad kohemaid minu jaoks tagasi algseisu lükkab — kui ma jälgin sirge jala jalalaba, siis tehakse kohe reset selles suunas, mis mul alguses oli.

 9. Ingrid ütleb:

  Minul on nende illusioonitestidega alati nii, et kord näen , mida eeldatakse, siis jälle ei näe.
  Praegu keerlevad tüdrukud kord üle vasaku õla, kord üle parema õla, kord erinevates suundades, siis jälle ühes suunas.
  Päris ainult optikaga seda triki seletada ei saa, sest meie nägemismeel ei piirdu ainult silmadega. Seletada aga ei oska.

 10. BC ütleb:

  aga mul tantsivad nad koos valssi :D

 11. kati ütleb:

  mul keerlevad mõlemad tšikid vaheldumisi nii päri-kui vastupäeva.

  aga mu puhul on muudki ajupoolkeratestid andnud tulemuse, mille järgi mõlemad on suht võrdsed. või kui, siis on õige pisuke kalle parema kasuks. ka see originaalpiiga alustas mul pöörlemist päripäeva. vastupäeva liikumine tuli teisel katsel.

 12. Rixuu ütleb:

  ma suudan mõlemat pilti niipidi keerutada kui ma tahan, tuleb lihtsalt teatud asjadele keskenduda ;)

 13. Allar ütleb:

  irw, väga hea, mul ka keerlevad kord ühte, kord teistpidi, oleneb kumba jälgida ja kui kiiresti vahetada jälgitavad objekti.
  päris haige tunne, kui järsku pöörlevad ühte, siis teistpidi ja siis üksteise vastu.
  ajas naerma küll :D

 14. Hufu ütleb:

  Hm, kui väga tahta, saan mõlemad ühtepidi tiirlema.
  Esimest korda vaadates tiirleb parempoolne päripäeva ja vasakpoolne vastupäeva. kui mõtlema hakata, läheb kõik *. Katsetasin Pronto nippi suuna vahetamiseks ja olin edukas. Aga ma nüüd lähen puhkan sellest kahtlasest kraamist…

 15. Marduuhin ütleb:

  Ikka pöörlevad ainult päripäeva. Mõlemad…

 16. Tan ütleb:

  Kurilane, pane oma lehel re-make vasakule ja originaal paremale ning vaata siis.

 17. Priit ütleb:

  Esmaselt kellaosuti suunas, pärast mõningast keskendumist saan ka vastupidi käima, aga default on ikka “õiget” pidi :)

 18. külaline tulevikust ütleb:

  kurilane näib arvavat, et silm on mingi omaette organ, millel ajuga pole midagi pistmist. Et nagu väike videokaamera või? Sellise arvamuse korral võib arvajal tõepoolest ajuga vähe pistmist olla. Mõtteid mõtlen ju ka mina, mitte aju, eksole…

 19. Sten ütleb:

  ma sain pihta! asjal ma arvan pole aju poolkeradega midagi pistmist. suunda saab vahetada imelihtsalt: tuleb vaadata varju – mitte tervet varju vaid jalalaba osa varju ja kujutleda et see keerleb teistpidi ja siis hakkabki terve kuju teistpidi keerlema

 20. ehtel ütleb:

  :S minul nad pöörlevad mõlemad päripäeva, üks on oma liigutustes lihtsalt rohkem ees. ja vahe on selles, et ühel on parem jalg maas teisel vasak. ma olen neid siin jub pool tundi vahtinud:S kõigepealt vaatasin sealt mingist inglismaa kodukalt ja nüüd siin. ja ma ei saa aru kuidas teised suudavad panna seda neiuyt oma suvajärgi pöörlema:( miks mina ei oska:(

 21. ka mingi ütleb:

  Jah, vasakpoolne pilt on korrektne. Parempoolne aga muudab teatud aja tagant suunda. Oled pildi valesti k2ima lykanud :)

 22. Rzz ütleb:

  Need, kes ei suuda kujundit mitte mingi valemiga tagurpidi käima saada:
  Võtke läbipaistmatu paber vms objekt ning katke tantsiv tüdrik kinni selliselt, et ainult jalad jäävad näha. Nüüd kujutlege jalgu teistpidi keerlemas kui te algselt nägite, kui see õnnestub siis liigutage oma “katikut” aeglaselt kõrgemale senikaua kuni pilt täielikult avalikustub. Usun, et kõigil õnnestub teda ka teistpidi keerlemas näha.

 23. Krimi ütleb:

  Isegi “katikuga” ei õnnestu – päripäeva ja mitte juppigi vastupäeva. Huvitav, mida see siis näitama peaks mu aju kohta???

 24. tk ütleb:

  jälgige, mis asendis ja kuhu vari tekib JA kui kõrgel tõstetud jalg teist säärt lõikab. Võtta veel arvesse rakurss ja õige vastus ongi käes.

 25. lipelgas ütleb:

  ma jõllitasin pilti jupp aega ja ei saanud muhvigi aru: ülemine ots keerles ühtepidi, jalad teistpidi. siis taipasin seletust ka lugeda:) et mul siis üks poolkera pöörleb ühtepidi ja teine teistpidi?

 26. poolkera ütleb:

  Sain nad mõlemad keerlema nii nagu tahtsin. vaatad korraks tüdrukut ja siis vaatad kuskile mujale nii palju, et tüdruk jääb silmanurka.
  algul keerles vasakpoolne päri ja parempoolne vastupäeva. pärast nii kuidas ise tahtsin

 27. Scrazy ütleb:

  Esialgu pöörlesid mõlemad vastupäeva, aga võimalik on ka päripäeva näha ja isegi üks ühtepidi, teine teistpidi. Kõige kiirem ja lihtsam on neid vahetada nii, et kui pööreldes üks jalg teise eest läbi minema peaks, kujutad ette, et ta läheb teise tagant hoopis. Siis keerab ümber. Igatahes postituse looja on küll mõttetut tööd teinud selle teise pildi kokkupanekuga, kuna need on niikuinii üks ja sama. :)

 28. Lefty ütleb:

  Mõlemad liiguvad päripäeva. Vasakpoolne lükkab kanda eespool, parempoolne varvast eespool.

 29. Tüdruk ütleb:

  mul pöörles natuke aega ühtepidi, siis hakkas teistpidi pöörlema. see küll (vähemalt minu puhul) ei näidanud, kumb ajupoolkera siis on aktiivsem vms.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*