Reisimuljed

Bel Etage rõduÜle pikema aja sain eile jälle lennukiga lennata ja rongiga sõita. Panen siia mõned mälestused kirja. Kuna äratus ol 3:30 hommikul, siis pole need väga selged aga enam vähem kronoloogilises järjekorras peaks nad olema küll.

Uues Lennu-jaamas olin esimest korda. Kõvasti suurem ja vingem kui vanasti. Mulle meeldis.

Tallinnas lennulepääsu turvakontrolli läbides ei kästudki kingi ja püksirihma ära võtta. Pintsaku pidin siiski seljast ja läpaka kotst võtma.

Mikskipärast ei jagatud lennukis tasuta eestikeelseid ajalehti.

Vantaa lennujaamas on internetiautomaadid – topid eurid sisse või tõmbad krediitkaardi lugejast läbi. Tasuta WiFi idee pole sinna maale veel jõudnud.

Kui lennuki stardirajale sõitmise ajal levib salongis mingi vastik ving, siis see ei ärata kuigi suurt usaldust ja tekitab isegi hirmu. Eriti hiljutise lennuki merrekukkumise uudise valguses.

Kui ikka soomet ei puhu, siis telli stjuardessilt oma joogid inglise keeles. Muidu ta leiabki sulle äkki kusagilt piima (maito) kui sa tegelikult tahtsid hoopis mahla (mehu). Pärast äkki esitatakse veel lisateenuste arve kah. :)

Ka Vanta – Zürich otsal polnud eestikeelseid ajalehti. Näpunäide: soomekeelse ajalehe sudoku on lahendatav ka umbkeelsele.

Minu pagas ei jõua mitte kunagi lennukilt esimesena maha ja alati olen ma viimaste hulgaskes oma kotid kätte saab.

Eesti on üks väga kõva riik. Kui sa oled Eestist, siis saad sa Šveitsi ka ilma passi esitamata. ID-kaarti pole samuti vaja näidata. Omade jopede värk nagu terve Šengeni viisaruumiga.

On ülimalt tõenäoline, et mu kõrvad liguvad. Kuidas muidu seletada seda, et ka täiesti liikumatult rongis istudes pudenevad kõrvaklapid pidevalt kõrvast välja?

Kui oled niisuguses hotellis, kus on ainult mingid imelikud pistikud, siis üheks abistavaks nipiks läpaka aku laadimisel võib olla see, kui võtad teleka tagant juhtme ära ja pressid  selle läpaka toiteadapterisse. 220 on 220. Ma ei julgenud hästi pistikupesa katet maha keerata ja auke oma Swissarmiknife’ga europistikule sobivamaks uuristada. 170 kroonist üleminekut ei raatsinud samuti osta.

Kuna ma olin õhtuks väga nõrk, siis jäid isegi Prantsusmaalt ja Belgiast pärit tüübid minust kauemaks õllekasse. Täna pean nad vist kuidagi esimesena lahkuma/laua alla sundima.

Kuna lennukid on suured, siis lennuki pilt ei mahu siia ära. Panen hoopi pildi vaatest selle restorani terrasilt, milles mul igal õhtul üks tasuta jook saadaval on.

Sildid: #, #, #
2 comments on “Reisimuljed
  1. viiu ütleb:

    Kas jõudsid juba šveitslaste ja muude hulgas uhkustada Eesti e-värgiga, nagu lubasid?

    Mina käisin täna oma kahe jala peal hääletamas. Tehtud! Aga mitte selle erakonna poolt, kust see sõna võetud.

    Jõudu Sulle!

  2. Aarne ütleb:

    Uhkustamine ja demonstratsioon tehtud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*