Sudoku

SudokuWikipedia ütleb Sudoku kohta nii:

Sudoku on loogikal põhinev numbrimäng. Tavaliselt koosneb mäng 9×9 ruudustikust, mis on jaotatud omakorda 3×3 ruutudeks (regioonideks). Ruudustik tuleb täita numbritega 1-9 nii, et üheski reas, veerus ega regioonis ükski number ei kordu.

Palju põhjalikum jutt on inglise keelses Wikipedias.

Lisaks sellele on tegu vägagi sõltuvust tekitava mänguga. Viimastel nädalatel olen ikka iga päev vähemalt 4-5 Sudokut lahendanud. Minule kättepuutuvatest ajalehtedest avaldavad Sudokusid Postimees ja Päevaleht. Kuna pliiats ja paber on väga arhailine tehnoloogia, siis kasutan oma kire rahuldamiseks interneti.

Eesti oma sait www.karu.ee - võimaldab lahendada erineva raskusastmega ülesandeid. Registreerunud kasutajad saavad oma tulemusi teistega võrrelda ja osaleda turniirides ja duellides. Ise ma registreeruda pole viitsinud ja täpsemalt registreerunud kasutajatele osaks saavate hüvede kohta midagi öelda ei oska.

Välka sait www.websudoku.com - lisaks tavapärasele sudokulahendamisele saad endale ka päeva Sudoku välja trükkida. Kui soovid, siis jäetakse sinu statistika küpsiste abil meelde.

Kodus, koolis, puhkehetkel - tõelisele Sudokumaniakile on mõeldud elektrooniline Sudoku mida saad endaga igale poole kaasa võtta. Üle miljoni erineva variandi ja 5 erinevat raskusastet. Hind 199.00 ja müüjaks Tevalo.

Reede pealelõunal ei viitsi ju keegi enam nagunii tööd teha.

Sildid: #, #, #
2 comments on “Sudoku
  1. Bock ütleb:

    Saab ka mobiiliga sudokut mängida http://www.cellufun.com/
    Ainuke mille eest maksad mängu ja hiljem ka uusi sudokusid alla laadides on andmemahu eest oma operaatorile. Mul läheb sudoku peale ~15 eeku kuus

  2. Oliver ütleb:

    mingite uute nokiatega tuleb lisaks ussimängule ka sudoku kaasa. ma täpselt ei mäleta mis mudelitega, aga päris mitmel olen juba sudokut standardvarustuses vist näinud.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*