Tee ise suur hadronipõrguti

AlumiiniumtoruEelnevalt kirjutasin ma sellest, kuidas töötab suur hadronipõrguti. Kuna tegu on maailma kalleima teadusaparaadiga (~60 miljardit EEK'u), siis praeguse majanduslanguse juures ei jäägi huvilisel-meistrimehel muud üle, kui enda oma ise valmis ehitada ja mitte poest osta.

Põrguti valmistamiseks vajad niisuguseid materjale ning tööriistu:

  • Prootoneid on igas korralikus majapidamises virnade viisi.
  • Kelle jaoks 27km pikkune toru suurevõitu tundub, teeb natuke väiksema, näiteks pesumasina äravoolutorust. Kes on noorem põrgutihuviline, see küsib enne pesumasina kallale minemist ema käest luba.
  • Vaakumit, seda saab näiteks täiesti tavalisest ja igapäevastest lambipirnidest.
  • Mõni magnet leida pole vast kah suuremaks probleemiks. Kellel on kodus arvuti, siis see saab magneteid kõvaketta seest.
  • Tööriistadest ja -vahenditest vajad toruteipi ja MacGyver'i taskunuga.

Kui kõik vajalik on kokku varutud, siis polegi enam muud, kui asjad omavahel kokku ühendada, saadud masin sisse lülitada ja prootonid pöörlema panna. Vajadusel võid kõrvale lugeda CERN'i vastavat dokumentatsiooni.

Ja ära unusta, et kui sa prootoneid kiirendisse paned, siis kohtle neid hellalt. Maailmas on juba olemas ökoterroristid kes võitlevad hadronite inimliku kohtlemise eest. Täpsemalt loe skeptik.ee lehelt: Kohtle hadroneid inimlikult. Samuti on teada, et CERN'i koristaja ajab osakestekiirendis puskarit. Eestis on see seadusevastane.

Sildid: #, #, #, #, #
0 comments on “Tee ise suur hadronipõrguti
1 Pings/ Trackbacks järgnevaks "Tee ise suur hadronipõrguti"
  1. […] EDIT: Õpetus on siin: Tee ise suur hadronipõrguti […]

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*