USA’s tuleb lugejat tasutud blogipostitusest teavitada…

Blogimine... või muidu võib blogijat ähvardada 11 000$ suurune trahv iga postituse eest.

USA tarbijakaitse (FTC - Federal Trade Commission) on peale 1980 aastat esimest korda uuendanud oma ettekirjutust soovituste ja tunnistuste kasutamise kohta reklaamis (Guides Concerning the Use of Endorsements and Testimonials in Advertising). Muuhulgas öeldakse seal, et blogija, kes postituse eest tasu saab, peab sellest ka teada andma. Lisaks blogijatele käib nõue ka kõigi teiste “suust-suhu“ (word of mouth) turundajate kohta.

Ettekirjutuses pole kahjuks öeldud, et kuidas see tasu saamise teavitus ka välja peaks nägema. Eriti huvitav on seda näiteks koos oma tasutud sõnumiga Twitteri 140 tähemärgi sisse mahutada.

Muidugi kehtib FTC ettekirjutus ainult USA’s ja meie blogijad selle pärast muretsema ei pea. Samas, kas see pole mitte üks samm edasi blogide meediaks tunnistamise poole...

Minul poleks midagi selle vastu, kui ka Eestis niisugune kord oleks sest nagu üks linnuke mulle kunagi vilistas, kirjutatakse ka Eesti blogides ja foorumites reklaampostitusi ilma, et mainitaks, et tegu on reklaamiga. Või vaadake näiteks naisteajakirju - isegi retseptides öeldakse, et on vaja tingimata kasutada selle või teise firma soola. Kui see pole reklaam, siis mis veel?

* * *

Minul endal on asjad korras: iga postitus, mille eest ma olen mingisugust tasu saanud, on vastavalt tähistatud. Need postitused, kus ma mõnd asja kiidan ja millel vastavat märget pole, olen kirjutanud lihtsalt selleks, et lugejaga mõnusat kogemust jagada. Selles põhimõttes mitte ühtegi erandit ei ole.

Olen ikka ja alati avatud uutele pakkumistele.

Lisalugemist:

Sildid: #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*