Uus E-Kool polegi nii hull koht

eKool või MTV?Nagu möödunud nädalal lubatud sai, kirjutan ma nüüd uue E-Kooli kasutajakogemusest sisselogitud lapsevanemana.

Tavaliselt sisenen ma E-Kooli panga kaudu. Üritan oma tegemisi ikka nii sättida, et saaks mitme sisselogimise asemel ainult ühega hakkama. Lisaks logimiste kokkuhoiule on veel see eelis, et ma ei pea E-Kooli ülikoledat esilehte vaatama.

Kasutaja esileht

Lapsevanema esileht E-Koolis

 • Peale netipangast E-Kooli sisenemist jõuan ma lehele, kus mu mõlema lapse tegemised on kõik ühes ajalises järjekorras koos. Esmapilgul ei saanud aru aga kui mõistsin, siis tundub see täiesti asjalik olevat.
 • Ikooni "Teated" alt saan ma mingeid vestluseid alustada. Huvitav ainult, et kellega... Oma kontaktidega...?
 • "Kontaktid" alt saan ma oma laste klassijuhatajaid ja klassikaaslaste vanemaid "sõpradeks" lisada. Nende kontaktandmeid ma ei näe, võib-olla siis, kui nad juba mu "sõbrad" on, saan ma neist midagi rohkem teada. Sõbraks lisamise dialoog avaneb inglise keeles. Siin oleks vaja natuke tööd teha ja kindlalt paika panna, kas mul on E-Koolis sõbrad või kontaktid ja siis läbivalt ühe kindla termini juurde jääda.
 • "Ülesanded" lubab mul uusi ülesandeid sisestada. Kellele ja miks? Peale sisestamist ilmuvad ned mu "seinale" küll aga miks ma oma TODO listi E-Koolis peaksin pidama...? Kirjutan lapsele, et too peale kooli poest piima ja vii prügi välja?
 • Sama asi on "Kirjuta". Ma saan endale mingeid jutte kirjutada või neid teistega jagada. Kes need teised on? Kontaktid, sõbrad, lapsed ...?
 • Tunniplaani funktsionaalsus tundub esilehel samuti imelik. Kui mul on koolis 2 last, siis kelle tunniplaani mulle näidatakse? Õnneks ei vaevu õpetajad nagunii tunniplaani sisestama ja see mure langeb minu puhul ära.
 • Pisike (i) ikoon on enda profiili muutmiseks. Kogenud sotsiaalmeedikuna lisasin oma profiilile ka pildi. :)

Millist infot üks lapsevanem E-Koolist saada tahab? Tõenäoliselt seda, et milliseid hindeid ta laps koolis on saanud ja mida talle kodus õppida jäeti. Selleks pean ma paremas tulbas oma lapse nimel klikkima, et tema tegemistest aimu saada.

Lapse leht

Lapse esileht E-Koolis

 • Peale seda kuvatakse mulle loend kodustest töödest, eelseisvatest kontrolltöödest ja hinnetest.
 • Selleks, et ainult hindeid näha, tuleb üks lisaklikk teha. Kuna lastel on praegu alles nii vähe hindeid, siis ma ei saa veel hästi aru, kui hea ülevaate niisugune seina-meetod annab. Mingi vanamoodi asi võiks ka olemas olla, kus kõigi ainete kõik hinded korraga näha on.
 • Hinnete all paistab lisaks üks täitsa huvitav asi olevat, nimelt statistika. Jällegi on nii, et kuna lastel veel eriti hindeid pole, ei saa ma hästi aru, kas tegu on väärt asjaga või mitte.
 • Distsipliin on tõenäoliselt märkuste jaoks. Loodetavasti jääb see osa tühjaks.
 • Ülesanded näitab koduseid ülesandeid. Vaikimisi näidatakse alates tänasest kuupäevast aga vajadusel saab kalendrist ka varasema algusaja määrata.
 • Sündmuste all on praegu 2 kirjet: eelmise klassi lõpetamise ja praegusesse üleviimise kohta.
 • Päises olevad ikoonid võimaldavad lapsele puudumistõendit kirjutada ja tema tunniplaani vaadata. Ma ei tea, kuidas teistes koolides on, aga Artes pole õpetajad seda kunagi sisestanud.
 • (i) ikooni alt saan ma oma lapse kontaktandmeid vaadata kui ma need juhuslikult peaksin ära unustama. Seda võib tegelikult vaja minna siis, kui ootamatul on lapse isikukoodi vaja teada ja mujalt parasjagu võtta pole.

Kokkuvõtteks

Kui saidi loogikale pihta saada, siis on täiesti kasutatav keskkond.

Mulle tundub, et asi läheb iga päevaga järjest paremaks. Mul ei õnnestunud mitte kordagi ühtki veateadet saada ega kurikuulsale "hallile lehele" jõuda. Kõik asjad paistsid korralikult töötavat ehkki ma ei saa aru, miks mõni asi vajalik on. Kasutustingimused ning privaatsuspoliitika on samuti lõpuks eestikeelseks saanud.

Mõnedele küsimustele annab abileht vastuse aga minu meelest peaks üks veebileht või -teenus olema niisugune, mille kasutamine ei eelda manuali lugemist.

Praegu jääb palju funktsionaalsust kasutamata, sest õpetajad ja lapsevanemad pole (veel?) kogu infot sisestanud või pole kõiki andmeid üle kolitud.

Igatahes on mul hea meel, et asjad paremuse poole liiguvad. Möödunud nädalal arvasin, et pean jälle ühe vinguva ja viriseva postituse tegema aga näe, läks hoopis paremini.

Sildid: #, #, #, #, #, #
One comment on “Uus E-Kool polegi nii hull koht
 1. Ott Sõerumäe ütleb:

  Uus ekool on ikka nii hull kui vähegi võimalik. Ei anna vanaga üldse võrrelda.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*