Vindikräsh

KõvaketasEile õhtul otsustas üks minu kõvaketastest pangestuda. Asi juhtus täiesti suvalisel hetkel, mingi faili kopeerimisel ühelt kettalt teisele. Esialgu ei saanud arvuti üldse aru, et tal mõni kõvaketas küljes on. Kahtlustasin juba, et emaplaat paneb näkku. Eemaldasin kõik IDE seadmed, neid on mul 3: kaks kõvaketast ja CD-RW.

Lisasin ühe ketta teise IDE kontrolleri külge. Peale restarti leidis masin selle üles. Võtsin ketta ära ja ühendasin teise ketta arvuti külge. Ei midagi. Ketas, mis pangestus, on mul siis süsteemi põhiketas. Susserdasin igat pidi ja lõpuks jõudsin järeldusele, et katkise kettaga ei tööta ka teised IDE seadmed, mis on sama kontrolleri otsas.

Mõtlesin kiirelt järele, et millal viimane backup tehtud sai. Paar päeva tagasi. Väga suuri kaotusi seega pole, aga ühtteist siiski.

Täna tulin töölt koju ja proovisin jällegi vigast ketast. Masin bootis esimesel katsel üles. Tegin kiirelt andmetest mälukaardile ja interneti backupid. Ühendasin ka teise ketta külge ja masin töötab nagu vana mees.

Kuna kräshimise hetkel oli Firefox lahti, siis kaotasin kõik setingud ja bookmargid. Bookmargid sain taastatud, aga Firefox ei viitsinud enam seadeid meelde jätta. Tegin Firefoxile uue värske installi ja nüüd on kõik korras. AdBlock’i seaded läksid kah kaduma. Nendest on küll kahju, aga eks ma saan need homme kontorist kaasa võtta.

Imelik lugu.

Nüüd peaks veel kusagil IBM ketaste testimisesoft hankima ja mõlemad kettad üle kontrollima. Backup muutub vast kah igapäevaseks tegevuseks.

Sildid: #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*