Kalle Mihkels blogib ise

Eile õhtul leidsin oma postkastist ajalehe MUSTAMÄE. Kõik Mustamäe elanikud, kes seda ajalehte oma postkasti saavad teavad, et see leht edastab ainult kvaliteetinformatsiooni sõltumatutest allikatest ja mingit erakonnapropagandat pole seal kunagi olnud. Eriti puudub sealt kohaliku võimuloleva erakonna propaganda.

Traditsiooniliselt, vähemalt viimase kahe aasta jooksul, kui ma olen Mustamäel elanud, on esilehel linnaosvanema K-alle Mihkelsi artikkel ning kohe selle kõrval võtab sõna Abiratas.

Seekordsel ajalehe sirvimisel jäi mulle silma teatav sarnasus ajalehe artikli ja ühe Mihkelsi blogipostituse vahel.

Oma blogis kirjutab Mihkels nii:

"Naerata ja elu naerab vastu", laulis kunagi Kalmer Tennosaar lõbusat itaalia laulukest. Naerge päevas 10 minutit ja te ei saa iialgi infarkti, ütlevad arstid. Vaadake poliitikuid. Hea ülikond, elegantne lips ja särav naeratus on neile sama kohustuslikud, kui pestud hambad

Värskes ajalehes Mustamäe aga nii:

Naerata ja elu naeratab Sulle vastu, ütleb laulusalm. Naerge päevas 10 minutit ja te ei saa iialgi infarkti, ütlevad arstid. Vaadake poliitikuid. Hea ülikond, elegantne lips ja särav naeratus on neile sama kohustuslikud, kui pestud hambad ja aetud habe.

Kuidas siis laulusalm ka tegelikult ütleb? Google otsing mõlema fraasiga igatahes ei kinnita ega lükka ka ümber. Kas poliitikul peab habe aetud olema või mitte? Kas habemega mees või naine võib olla poliitik.

Blogist saab lugeda nii:

Aga näe, ei taha vanad kalmistule, tahavad hoopis korras hambaid ja häid proteese. Tahavad käia teatris ja tantsupidudel, süüa karbonaadi, juua selle kõrvale õlut ja haugata basturmaad (teadagi vintske, aga hea õllekõrvane).

Ajalehes on hoopis teisiti

Aga näe, ei taha vanad kalmistule, tahavad hoopis korras hambaid ja häid proteese. Tahavad käia teatris ja tantsupidudel, süüa karbonaadi ja haugata küpsiseid.

Õlu ja basturmaa pole leheveergudele kõlvanud. Nii kaotaski K-eskerakond minu hääle. Mina olen ikka õllest lugu pidanud ja kindlasti maitseb mulle ka basturmaa. Kes ei tea, misasi on basturmaa, siis neile teadmiseks, et tegu on vinnutatud veiselihaga. Mina kah kuni tänaseni ei teadnud aga Google aitas hädast välja.

Blogist saame lugeda järgmist:

Kas seda tehakse või ei ? See oleneb juba sellest, keda valijad usaldavad ja kelle poolt annavad oma hääle. Sõnaga, nendest meestest-naistest, kes järgmised neli aastat Riigikogus istuvad Seega soovin Teile kõigile eelolevateks valimisteks tarkust !

Ajalehest aga seda:

Kas seda tehakse või ei ? See oleneb juba sellest, keda valijad usaldavad ja kelle poolt annavad oma hääle. Seega soovin Teile kõigile eelolevateks valimisteks tarkust !

Tähelepanelik lugeja paneb mõlemas lõigus täehele seda, et korduvalt on lauset lõpetava märgi ees tühik jäetud. Siin on keegi igatahes puusse pannud. Niimoodi ei ole viisakas teha. Kunagi ma juba kirjutasin sellest, et kuidas ilusti kirjutada.

Mida kogu sellest asjast järeldada võib?

Arvan, et Kalle Mihkels kirjutab tõesti oma blogi ise aga enne ajalehes avaldamist on keegi postitusest üle käinud. Mitte väga oskuslikult, aga siiski.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Kalle Mihkels blogib ise
  1. Vali Dool ütleb:

    Liha vinnutamisest on pikemalt juttu viimases FHM-is, selles kus Jenna esikaanel on. Ükspäev suvel peaks ise ka proovima. Vinnutamist, mitte Jennat. Vinnutamine on pärit ameerikast, kuna seal alguses ei olnud külmkappe. Venemaal olid olemas nii külm kui külmkapid, kuid mingil põhjusel nad ikkagi vinnutasid Lenini.

  2. Aarne ütleb:

    Kas seal täpne retsept ja protseduuride kirjeldus kah on? Niisama umbropsu ei tahaks ajakirja ostma hakata.

    Ameerika valmistoodet olen vahest ostnud, aga see on vastikult kallis, ~550kr/kg.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*