Kasuta FeedBurnerit targalt!

FeedBurnerKui sa oled juba kätte võtnud ja oma blogis RSS lugejate vastu huvi tundma hakanud, siis tee seda targalt! Oled ise rõõmsam ja lugejatel kah hea meel. Õpetused, kuidas FeedBurner erinevatel platvormidel käima panna, leiad siit. Jätkan siit, et sa juba kasutad FeedBurner’it ja tahaks asja natuke tuunida.

Vali oma FeedBurner’i kontol feed, mida tuunida tahad. Ülemise horisontaalmenüü "Analyze" tabil vali menüüst "Configure Stats" ja jälgi, et kõigis kastides oleks linnukesed olemas.

Järgmisena vali ülemisest menüüst "Optimize" ja seal on juba rohkem tegemist:

  • Vali "BrowserFriendly". Seal saad lehe allservas sisestada tervitusteate külastajatele, kes suu feedi vastu huvi tunnevad. HTML on keelatud.
  • Järgmisena tuleb menüüs "SmartFeed". Lülita see teenus sisse sest see võimaldab su feedi jagada just huvilisele sobivas formaadis. Seda teeb FeedBurner edaspidi automaatselt ja sinul pole vaja millegi üle muretseda.
  • "FeedFlare" lisab sisu alla hunniku kasulikke linke, näiteks võimaluse postitust meiliga edasi saata, kommentaaride arvu, erinevates sotsiaalvõrkudes jagada, jne. Sa saad ise valida, kas linke näidatakse ainult feedis või ka blogis endas (see nõuab teemafailide muutmist). Ülimalt kasulik asi!
  • "Feed Image Burner" võimaldab feedile lisada oma pildi. Ega sellest suuremat kasu pole aga see aitab analoogselt BrowserFriendly’ga feedile natuke personaalsust lisada.

Järgmine tab ülemises menüüs on "Publicize". Teistest vast natuke olulisemad võimalused:

Aarne bloog

↑ Grab this Headline Animator

  • "Headline Animator" - Selle all saad koostada terve hunniku nuppe, widgeteid ja vidinaid mida oma blogis, e-maili signatuuris ja muudes kohtades näidata.
  • "Email Subscription" pakub võimalust blogipostitusi e-mailile tellida.
  • "PingShot" teavitab su feedi uuendustest mitmesuguseid teisi agregaatoreid. Teoreetiliselt võiks see su blogisse rohkem külastajaid tuua.
  • "FeedCount" teeb sulle mõnusa nupukese mis näitab su feedi kasutajate arvu.
  • "Awareness API" lubab kolmandatel osapooltel kasutada su feedi statistikat. Seda vajavad näiteks mõned pluginad ja need, kellele sa oma API Key’d ei anna, su andmeid kasutada ei saa.
  • "NoIndex" keelab otsingurobotitel su feedi indekseerimise. Niisugune asi on hea selleks, et otsingumootorid ei arvaks, et tegemist on topeltsisuga.

Järgmine ülemise menüü punkt "Monetize" võimaldab feedis Google AdSense reklaame näidata. Eestikeelse blogi puhul ei tööta.

Viimase menüü, "Troubleshootize", all on vaid üks alamenüü "FeedMedic". See näitab sulle, kas su blogist väljub feed on ikka korras.

* * *

RSS'i jagamise kuldreegel on see, et sa annad feedi kaudu kogu sisu!

Kui ma midagi olulist välja jätsin, siis palun teavitage. Kui mul siin midagi täiesti üleliigset ja mittevajaliku on, siis andke samuti teada.

Sildid: #, #, #, #, #, #

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*