Jõuluspämmerid aktiveeruvad

Jõuluvana ja jeebuslapsukeJõulud on juba aastaid olnud niisugune aeg, kus mõned halvad tegelased arvavad, et kui oma spämmile natuke jõulumaiku juurde panna, siis on seda täitsa OK ka ilma adressaadilt luba küsimata laiali saata. Tööpostkastis, kus ma hoian lihtsalt statistika mõttes viimase 30 päeva jooksul Eesti saatjatelt tulnud rämpsu, on praegu 199 meili ja päev ei ole veel läbi.

Kui tööaadressile rämpsu saatmine on JOKK, siis eraisikute puhul see nii ei ole. Eraisikult peab enne saatmist luba küsima, et kas ta ikka tahab meile saada ning kindlasti peab niisuguses kirjas olema ka võimalus edasistest saadetistest loobuda.

Kampaania.net / Scandinavianmarketing.eu / Urmo Valle on nii kõva tegija, et tema ei küsi. Tema lubab oma klientidele, et ta saadab reklaami 90 000 firmale ja 300 000 eraisikule. Ma ei tea, kas ta oma klientidele seda ka ütleb, et need aadressid on tal kusagilt hämaral viisil ilma adressaadi nõusolekuta kokku korjatud aga kliente tal jätkub.

Eile laekus mu postkasti aga hoopis imelik rämpskiri. Ei, mitte e-postkasti vaid sinna tavalisse. Valgele ümbrikule oli aadressiks käsitsi kirjutatud “Lp. Korterivaldaja“ ning mu imestus oli päris suur, kui ümbrikust tuli välja käsitsi joonelisele paberile kirjutatud kiri. Kuna meil käib praegu korteriühistus igavene mäsu, siis esmalt arvasin, et mõni ullike pöördub.

Kiri

Õnneks siiski mitte - kirja saatis mulle keegi jehoob, kes arvas, et mul võib elu mõtte ja pereelu asjus nõuandeid vaja minna. Lisaks oli ümbrikus ka pisike brošüürike mis kutsus mind üles piibliõpingutel osalema.

Täitsa WTF moment. Karmi ja kange mehena ei pea ma paberil kirjade saamist kuigi tähtsaks, e-mail või chat on sama hea, siis see kiri liigutas mind. Pani mind lausa üle pika aja blogipostitust kirjutama.

Sildid: #, #, #, #, #
2 comments on “Jõuluspämmerid aktiveeruvad
  1. Kodulehe tegemine ütleb:

    Väga õige :)

  2. Kodulehe tegemine ütleb:

    Hästi kirjutatud :)

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

*